کد خبر: 632329 A

در نامه‌‌هایی جداگانه؛

در نامه‌های جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی مراتب ثبت دو اثر در فهرست میراث طبیعی ملی به استاندار گلستان ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، در متن یکی از نامه‌های علی‌اصغر مونسان به سیدمناف هاشمی استاندار گلستان آمده است: «در اجرای تبصره ماه ۲ قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی کشور مصوب دی ماه ۱۳۸۲ و آیین‌نامه اجرایی آن، مصوب چهارم مرداد ۱۳۸۴ به شماره ۲۶۹۷۵/ت ۳۲۹۲۵ه، هیئت محترم وزیران با موضوع ثبت میراث طبیعی ارزشمند کشور در فهرست میراث طبیعی ملی؛ «آبشار روستای فارسیان» واقع در استان گلستان، شهرستان گالیکش، بخش مرکزی، دهستان نیلکوه، روستای فارسیان فرنگ، پس از تشریفات قانونی لازم به شماره ۴۲۲مورخ ۹۶/۱۰/۱۱ در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسید، ابلاغ می‌شود.

اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت این سازمان است و تدوین ظوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم این اثر بر عهده این سازمان خواهد بود، هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود، ممنوع است.

خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولین ذیربط استان ابلاغ و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند.»

همچنین در نامه‌ای جداگانه مراتب ثبت اثر طبیعی گل فشان اینچه شهرستان آق قلا به شماره ۴۱۹ به استاندار گلستان ابلاغ شد.

 

استان گلستان سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر