کد خبر: 632054 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

معاون توانبخشی بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری گفت: 32 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی است.

معصوم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: 32 هزار معلول جسمی، حرکتی، ذهنی، ناشنوا و نابینا، ضایعه نخاعی و سالمند از خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند که از این تعداد 5هزار و 169 نفر مربوط به شهرستان شهرکرد است.

وی ادامه داد: 11 هزار و 328 نفر از معلولان بر اثر ازدواج‌های فامیلی بوده و بیشترین معلول را در شهرستان لردگان با 5هزار و 417 نفر دارا است.

محمدی با بیان اینکه معلولان هم نیز مانند دیگر افراد جامعه از استعدادهای بالایی برخوردارند افزود: فراهم کردن عرصه و اجرایی بودن حقوق به حق آنها شرایط را برایشان تسهیل خواهد ساخت. 

معاون توانبخشی بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری دسترسی به حمل و نقل مناسب برای حقوق و مرور معلولان، تسهیلات رایگان تا مقطع آموزش عالی، معافیت یکی از اعضای خانواده آنها از خدمت نظام وظیفه، اختصاص سه درصد از سهمیه اشتغال دستگاه‌های دولتی به معلولان، ایجاد صندوق حمایت از اشتغال معلولان، حمایت از آنها در زمینه موارد درمانی، تامین مسکن را از جمله قوانین حمایتی از این افراد دانست و افزود: متاسفانه با کمترین اجرا در این حوزه روبه‌رو هستیم.

وی در پایان عنوان کرد: امیدوارم با فرهنگ‌سازی در جامعه و همکاری تمامی نهادها و دستگاه‌ها و رسیدن به این نکته که معلولان هم‌چون دیگر از آحاد مردم دارای حقوق مشخصی درجامعه هستند بتوانیم به زودی شاهد اجرایی شدن فراگیر قوانین حمایتی از این افراد باشیم.

استان چهارمحال و بختیاری بهزیستی پوشش چهار محال و بختیاری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر