کد خبر: 631551 A

معاون اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل:

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از تدوین سند راهبردی سرمایه گذاری گردشگری در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، ناصر محمودی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر تصریح کرد: این سند با هدف تهیه و تدوین فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تسریع و تسهیل در امور سرمایه‌گذاری و ارائه آن به فعالان اقتصادی داخلی و خارجی بخش گردشگری تهیه می شود.

به گفته محمودی، سند جامع راهبردی مطالعات با محوریت گردشگری و تامین زیرساخت های گردشگری استان بوده و پس از اتمام مطالعات برنامه های راهبردی اجرا خواهد شد.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: به دلیل اهمیت طرح‌های سرمایه گذاری در هفته های اخیر رفع موانع و کاهش زمان بررسی طرح ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در پی کاهش زمان رسیدگی به طرح‌های سرمایه‌گذاری به تعداد هشت واحد تاسیسات گردشگری در کمیته فنی سرمایه گذای مورد بررسی و تائید قرار گرفته و موافقت اولیه نیز صادر شده است.

معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکیدکرد: گردشگری اصلی‌ترین محور توسعه اقتصادی استان است و ضروری است برای بهره گیری مطلوب از قابلیت های استان در این راستا موانع سرمایه گذاری رفع شود.

به گفته محمودی، حمایت از سرمایه گذاران در احداث تاسیسات گردشگری از جمله مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی و واحدهای تفریحی مورد تاکید است.

وی همچنین با تاکید به ضرورت توسعه متوازن تاسیسات گردشگری اضافه کرد: فراخوان مطالعه و طراحی تعداد 25 سایت گردشگری در سطح استان منتشر شده است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ابراز امیدواری کرد با جذب طرح های پیشنهادی مشاوران زبده و خلاق بتوان تاسیسات گردشگری استان را ساماندهی کرد.

میراث فرهنگی اردبیل ناصر محمودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر