کد خبر: 630504 A

با حضور هزاران زائر حرم رضوی انجام شد؛

مراسم احیاء شب بیست و یکم ماه رمضان همزمان با شب شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) با حضور جمع گسترده زائرین و مجاورین سوگوار و شب زنده‎داردر حرم رضوی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم جمع بی شماری عاشق که از اقصی نقاط کشور حتی ساعاتی قبل از برگزاری مراسم احیاء شب بیست و یکم ماه رمضان در حرم امام رضا(ع) از اذان مغرب در حرم مطهر رضوی حضور یافته بودند، تا گلبانگ "بک یا الله" را در این صحن و سرای ملکوتی سر دهند و با توسل به قرآن و اهل بیت (ع)، بهترین تقدیر را برای خود طلب کنند.

اوج زیبایی، بندگی، شکوه و ولایتمداری مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم امام رضا(ع) متجلی شده بود؛ همه زائران درحالت قرآن به سر از نهان دل ندای "الهی العفو" سر دادند، دست‎هاشان رو به آسمان، اشکهاشان از دیده شان جاری و نگاه‌هاشان به گنبد طلایی انیس و النفوس بود.

هزاران زائر در این بارگاه قدسی یک صدا ندای "العفو، العفو" و "سُبْحانَکَ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنا مِنَ النّارِ یا رَبِّ" را زمزمه و با معبود خود عاشقانه راز و نیاز کردند.

در این شب عزیز زائران رضوی عارفانه به درگاه رب الکریم استغاثه و در حرم غریب الغربا برای تعجیل در فرج امام غائب دعا کردند.

حضور شب زنده داران سوگوار در  صحن و سرای رضوی پرشور و عاشقانه بود؛ به گونه ای که در همان ساعات اولیه شب، حرم رضوی مملو از جمعیت شد و حتی برخی از افراد در بست‎های ورودی حرم نشسته بودند و با خدای خود مناجات می‎کردند.

حضور جوانان و نوجوانان نیز در دومین شب قدر در کنار مضجع ملکوتی هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت قابل تامل بود.

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان و سوگواری شب شهادت حصرت علی (ع) از ساعت 21 با قرائت قرآن آغاز شد و ضمن گرامی‌داشت سالروز قیام خونین 15 خرداد و ایام ارتحال جانگداز امام خمینی(ره) با دعای پرفیض و روحانی جوشن کبیر، مداحی و روضه خوانی و قرائت زیارت امام حسین(ع) ادامه یافت.

در ادامه این مراسم مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) در رثای شهادت اولین ستاره فروزان آسمان امامت و ولایت مرثیه سرایی و زائران و مجاوران عشق و ارادت خویش را به مولای خود حضرت امیر المومنین علی(ع) ابراز کردند .

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی، استاد حوزه و دانشگاه به ایراد سخنرانی برای زائران و مجاوران امام رضا(ع)  سخنرانی و در پایان مراسم قرآن بر سر را  اجرا کرد.

تمهیدات لازم برای میزبانی حداکثری زائران در حرم رضوی پیش‎بینی، بست‎ها مفروش و نمایشگرهای پهن پیکر در ورودی و عموم صحن‎ها نصب شده بود تا همه بتوانند به صورت صوتی و تصویری از برنامه‎های شب قدر استفاده کنند.

برای مراسم احیاء کتاب‌‌های ادعیه به تعداد کافی بین زائران توزیع شد.

بیش از 9 هزار خادم در  همه صحن ها و اماکن متبرک حرم مطهر رضوی به زائران خدمت رسانی می‌کردند.

حرم امام رضا حرم رضوی حضرت علی قرآن ماه رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر