کد خبر: 627785 A

با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام انجام می‌شود؛

به موجب توافقنامه‌ سه‌جانبه‌ و مشارکت سه نهاد انقلابی، در زمینه‌محرومیت‌زدایی‌شامل‌ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)،سپاه پاسداران و کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) 10 هزارواحد مسکن برای مددجویان روستایی کمیته‌ امداد در 14 استان کشور با اعتبار 350 میلیارد تومان احداث می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، مدیرعامل بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اعلام این خبر گفت: این واحدهای مسکونی برای تأمین مسکن مددجویان روستایی کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) در مناطق محروم استان‌های ایلام، خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کرمان، مازندران، گیلان ساخته می‌شود و قرار است واحدها ظرف 12 ماه آینده تکمیل و تحویل مددجویان شود.

سعید جعفری با اشاره به اینکه متوسط زیربنای هر واحد مسکونی در توافق‌نامه‌ فوق‌الذکر 50 مترمربع است، بیان داشت: هزینه‌ ساخت هر مترمربع 700 هزار تومان پیش‌بینی‌ شده است که در مجموع، هزینه‌‌ تمام‌شده برای هر واحد، حدود 35 میلیون تومان خواهد بود.

به گفته‌ مدیرعامل بنیاد برکت، این بنیاد به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تعهدات ستاد را در این پروژه‌ مشترک محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اجتماعی به انجام می‌رساند. ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بخش تأمین مالی پروژه مشارکت می‌کند و عملیات اجرایی واحدهای مسکونی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام خواهد شد.

جعفری افزود: منازل مسکونی در مکان‌های اعلامی کمیته‌ امداد و براساس نقشه‌ ارایه‌شده توسط این کمیته خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، نسبت به نظارت برنامه‌ای در موضوع توافق‌نامه اقدام و با هماهنگی کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) نسبت به بازدیدهای ادواری از پروژه‌ها مبادرت می‌کند.

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) پیش از این هم در ساخت 21 هزار و 500 واحد مسکن محرومان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مشارکت کرده، که تاکنون 12 هزار واحد آن به بهره‌برداری رسیده است.

حضرت امام سپاه پاسداران کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر