کد خبر: 625200 A

در استان البرز انجام شد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: در پی ورود سامانه بارشی جدید به استان و اخطاریه اداره کل هواشناسی، خطاب به فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی و شهرداری‌های استان آماده‌باش اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور، اظهار داشت: درباره پیش‌بینی وضعیت جوی دراستان البرز از امشب (دوشنبه مورخ 97/2/31) تا (اوایل وقت پنجشنبه مورخ 97/3/3) گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، رگبار شدید، رعد و برق و در پاره ای نقاط همراه با تگرگ مورد انتظار است.

وی افزود: اوج فعالیت این سامانه برای ظهر و عصر فردا سه شنبه است و چهارشنبه روند نزولی بارش‌ها را خواهیم داشت.در این راستا اعضاء شورای هماهنگی شهرستان‌ها به‌منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آماده باش باشند.

مهرور تصریح کرد: همچنین علاوه بر حفظ آمادگی؛ اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی(استانی و شهرستانی) و مسئولان محلی برای ساکنان مناطق تحت تاثیر بخصوص کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه‌نشینان رودخانه‌ها صورت گیرد.

وی بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها، فنس‌های فلزی و پهنه‌های آبی و خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها توسط شهروندان تاکید کرد.

مدیرکل مدیریت بحران بر لایروبی قنوات، رودخانه‌ها، کانال‌ها، انهار و زیر پل‌ها و همچنین رفع آب‌گرفتگی معابر درون‌شهری و جاده‌های برون‌شهری توسط دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.

وی از شهروندان در خواست کرد از سفرهای غیر ضروری در جادهای کوهستانی و دامنه‌های پرشیب به‌دلیل احتمال ریزش سنگ خودداری کنند.

مهرور همچنین پیش‌بینی مکان‌های امن برای اسکان موقت(تا رفع شرایط اضطراری) و ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی، دستگاه‌های امدادی، ایمنی، خدماتی و عوامل مردمی را خواستار شد.

هشدار مدیریت بحران شروع بارندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر