کد خبر: 625069 A

با حضور استاندار البرز؛

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با حضور استاندار البرز و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، امروز در دفتر استاندار البرز، جهانگیر شاهمرادی مدیرکل جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معارفه و از تلاش های ایرج موفق مدیرکل سابق قدردانی شد.

محمدعلی نجفی در این مراسم ضمن تشریح توانمندی های البرز در حوزه های مختلف صنعت، معدن و تجارت استان گفت: با توجه به استقرار بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی که بیش از ۱۵۰ برند ملی شامل آن می شود، نیازمند توجه و برنامه ریزی ویژه‌ای در این حوزه هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال استان، دستاوردهای چشمگیری داشتیم که سازمان صنعت، معدن و تجارت از مجموع ۵۳ هزار اشتغال در سال ۹۶، با ایجاد بیش از ۲۰ هزار اشتغال، ۲ برابر سهم کشوری خود را محقق کرد.

نجفی گفت: از مدیرکل جدید این سازمان انتظار می رود که برنامه محور، درصدد رشد، توسعه و پیشرفت بیش از پیش حوزه های صنعت، معدن و تجارت اقدام کند.

در این نشست معاون توسعه مدیریت منابع و امور استان ها وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این خبر که تسهیلات ویژه ای برای نوسازی صنایع در نظر گرفته شده اظهار داشت: امسال ۷۴ هزار میلیارد تومان اعتبار با نرخ سود ۴ درصد برای نوسازی صنایع پیش بینی شده است.

یونس الستی گفت: در تبصره اشتغال و ارائه تسهیلات در این راستا، ۵ اولویت وجود دارد که ۳ مورد آن به بخش صنعت، معدن و تجارت مربوط می شود.

وی ادامه داد: در بخش صادرات نیز هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که در راستای حمایت از تولیدات صادرات محور صرف خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام آمادگی در راستای حمایت از تولید و ارائه تسهیلات افزود: البرز، استانی فعال و دارای ظرفیت های بسیار خوبی است از این رو با تسهیلات ویژه امسال می تواند بیش از گذشته کسب توفیق کند.

 

معارفه جهانگیر شاهمرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر