کد خبر: 623169 A

تندگویان:

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: تخصصی‌سازی تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان از جمله رویکردهایی است که دولت تدبیر و امید در دستور کار دارد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی،‌ محمدمهدی تندگویان در آیین اختتامیه اولین دوره ملی توانمندسازی کارآفرینی و ‌انتخاب جوانان کارآفرین برتر کشور که در محل دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: دولت نقش نظارت و حمایتی از کارآفرینان را دارد و جوانان خود نقش کلیدی در دستاوردهای حاصل شده دارند.

وی با تاکید بر لزوم اعتماد و حمایت از جوانان کارآفرین افزود: متاسفانه تاکنون وعده هایی که به جوانان داده شده، تحقق نیافته و برای جلب اعتماد جوانان، لازم است توجه ویژه ای شود.

تندگویان با اشاره به اینکه ایران اسلامی بار دیگر توسط جوانان زنده شده و امید به آن بر می گردد، ادامه داد: عضویت حدود یک هزار نفر از جوانان در شوراهای شهر و روستا و 50 نفر از جوانان در فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، بیانگر اعتماد مردم در انتخاب جوانان است.

معاون وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به کارنامه موفق استاندار گیلان به عنوان جوان ترین استاندار کشور و با بیان اینکه باید در انتصاب پست های اجرایی کشور از جوانان استفاده شود، تاکید کرد: اعتقادی به پست مشاور برای جوانان ندارم و باید از جوانان در پست های اجرایی استفاده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود فن‌آوری‌های نوین، جوانان امروز نسبت به جوانان گذشته توانمندتر بوده و دسترسی‌ها در اختیار جوانان است.

تندگویان با بیان اینکه نرم افزارهای تولید شده به تنظیم بازار کشور کمک شایانی کرده، گفت: کارآفرینی در تشکل‌ها، راهگشای جوانان است و موجبات افزایش اشتغال آنان را پدید می‌آورد.

وی جوانان گیلان را دارای دستاوردهای خوبی در حوزه کارآفرینی دانست و افزود: معتقدم جوانان امروز یار و کمک حال دولت هستند و انتظار می‌رود برای حصول موفقیت‌های بیشتر، همپای دولت پیش بروند.

گفتنی است، در پایان این مراسم، از چهار ایده برتر در حوزه کارآفرینی و ۱۲ کارآفرین برتر تجلیل شد.

اشتغال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر