کد خبر: 623137 A

نجفی مطرح کرد:

استاندار البرز گفت: تمامی دستگاه‌ها باید علاوه بر جذب اعتبارات، با تعامل و هم‌افزایی درصدد ارائه و اجرای برنامه‌های کارشناسی حوزه اجتماعی برای کاهش و کنترل آسیب‌ها باشند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان با تاکید بر تقویت همراهی و هم‌افزایی دستگاه‌های در این بخش افزود: کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی منوط بر مشارکت جدی تمامی مردم و مسئولان است.

وی با بیان اینکه دولت اهتمام ویژه‌ای در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، ادامه داد: اهمیت حوزه اجتماعی به اندازه‌ای است که رهبر انقلاب به جد طی جلساتی مستمر طرح‌ها و برنامه های این بخش را دنبال می‌کنند.

نجفی گفت: در جهان امروز با توجه به گسترش رسانه‌ها و فضای مجازی، جوامع در معرض آسیب‌های فراوانی هستند که کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست و به‌دلیل ایدئولوژیی که داریم بیشتر مورد هجمه قرار می‌گیریم، بنابراین ساماندهی این امور بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه براساس آمارهای ارائه شده در ماه مبارک رمضان جرائم کاهش می‌یابد، افزود: این امر بر اثر آمادگی جامعه محقق می‌شود از این رو با استفاده از آموزه‌های دینی و همراهی مردم می‌توان تهدیدها را کاهش داد.

استاندار البرز اضافه کرد: نقش دستگاه‌هایی همچون بهزیستی و کمیته امداد بسیار تاثیرگذار است چراکه اگر این امر محقق نمی‌شد به‌طور قطع بر آمار آسیب‌ها افزوده می‌شد.

وی به ضرورت عنایت ویژه به خانواده‌های زندانیان اشاره کرد و گفت: این خانواده‌ها به‌دلایل مختلف در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

نجفی افزود: در کشور ۴۵۰ میلیارد تومان در دو بخش به آسیب‌های اجتماعی تعلق گرفته که با ارائه طرح‌هایی با قابلیت اجرا می‌توان اعتبار بیشتری را جذب استان کرد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های ذیربط در این حوزه باید طرح و برنامه داشته و بر اساس آن اقدامات لازم را دنبال کنند چراکه لحظه ای غفلت، استان را با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد کرد.

استاندار البرز با اشاره به طرح نماد(نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) گفت: این طرح برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برای جوانان و نوجوانان نقش پررنگی ایفا می‌کند از این رو ضرورت دارد که برای اجرای آن با جدیت وارد عمل شد.

وی افزود: باید با طرح‌های حساب شده و کارشناسی، درصدد جذب اعتبارات بیشتر باشیم و در این حوزه حساس نباید حتی یک‌ریال از اعتبارات مصوب بدون استفاده از استان خارج شود.

استاندار البرز کنترل آسیب اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر