کد خبر: 622911 A

مرکز کنترل کیفیت هوا اعلام کرد:

براساس اعلام مرکز کنترل کیفیت هوا امروز هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایلنا، مرکز کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از ۸۰ به ۶۷ کاهش داشته و در شرایط سالم قرار دارد.
 
همچنین در این مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۶ به ۵۲ کاهش و منوکسید کربن نیز از ۱۷ به ۲۳ افزایش داشته است.
 
بر اساس این گزارش، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۹۹، شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۰ و پونک با شاخص ۶۴ بالاترین میزان آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند.
 
تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۲۴، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۳۶ و شهرداری منطقه ۱۶ با شاخص ۴۱ پاکترین مناطق دراین مدت بودند.
 
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

شاخص کربن ذرات معلق شرایط سالم کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر