کد خبر: 622597 A

با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استان مرکزی

قرارداد ساخت ۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری دیزل الکتریک به ارزش ۷۰ میلیون یورو بین دو شرکت واگن پارس و البرز از ایران و شرکت دالیان چین در حضور وزیر راه و شهرسازی منعقد شد.

به گزارش ایلنا از اراک پیش قرارداد ساخت ۵۰ واگن لوکوموتیو باری دیزل الکتریک میان شرکت‌های ایرانی واگن پارس و البرز با شرکت دالیان چین باحضور عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و سید علی آقازاده، استاندار استان مرکزی به ارزش ۷۰ میلیون یورو در محل کارخانجات واگن پارس ظهر امروز -دوشنبه 24 اردیبهشت ماه جاری - منعقد شد.

قرارداد ۵۰ دستگاه لوکوموتیو باری دیزل الکتریک شامل ۳ قرارداد می‌شود که قرارداد اول بین شرکت البرز و دو شرکت واگن پارس و دالیان چین، قرارداد دوم واگن پارس و دالیان و قرداد سوم به منظور انتقال فناوری تولید از دالیان چین به واگن پارس منعقد شد.

 شرکت دالیان چین بزرگترین تولیدکننده لوکوموتیو دیزل الکتریک در چین است که بیشترین سابقه صادرات انواع لوکوموتیو در چین را دارد.

همچنین واگن پارس علاوه بر اینکه دارای  بزرگترین و کامل ترین سخت افزار تولید ناوگان ریل در ایران است سابقه همکاری با شرکت های فرانسوی و آلمانی برای تولید انواع لوکوموتیو، واگن و تجهیزات را دارد.   

 

وزیر راه و شهرسازی لوکوموتیو باری واگن پارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر