کد خبر: 622560 A

با هدف معرفی پیشینه تاریخی-فرهنگی روستاهای استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: موزه مردم‌شناسی روستای انجدان شهرستان اراک همزمان با هفته موزه‌ها و میراث فرهنگی افتتاح می‌شود.

به گزارش ایلنا از اراک سید محمد حسینی در حاشیه بازدید از موزه‌های استان مرکزی گفت:موزه مردم‌شناسی روستای انجدان شهرستان اراک همزمان با هفته موز‌ه‌ها و میراث فرهنگی با هدف معرفی پیشینه تاریخی و فرهنگی روستای انجدان به عنوان یکی از جاذب‌ترین روستاهای استان برای جذب بیشتر گردشگران افتتاح می‌شود.
 
وی تصریح کرد: از این‌رو ‌اداره کل طی پروسه‌ای، مرمت حمام تاریخی این روستا را در دستور کار قرار داد و پس از اتمام مرمت این بنا، اولین موزه روستایی استان را راه‌اندازی کرد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به اینکه این موزه مردم‌شناسی در حال حاضر آمادگی پذیرش گردشگران این روستا را دارد، افزود: در سال‌های گذشته بافت اصلی انجدان طی طرح هادی اصلاح و احیا شد و با صدور مجوز برای دو واحد سفره‌خانه سنتی، سیرکولاسیون گردشگری آن نیز کامل شد.
 
حسینی ادامه داد: وجود صخره‌های مطلوب ورزشکاران در رشته‌های مختلف کوهنوردی، نوع دیگری از گردشگری که شامل ورزشی و ماجراجویانه می‌شود را در این روستا جای داده است.
 
وی با اشاره به اینکه روستای هدف گردشگری انجدان دارای ظرفیت‌های منحصر به فرد جذب گردشگر است اظهار داشت: با افتتاح موزه به داشته‌های این روستا  افزوده خواهد شد و مجموعه کامل‌تری برای جذب گردشگری فراهم می شود.
 
بنای این حمام متعلق به دوره قاجار بوده و پیش از تبدیل به موزه، متروک مانده بود که با همت اداره کل به یک مکان فرهنگی و تاریخی تبدیل شد.

 

موزه میراث فرهنگی روستای انجدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر