کد خبر: 621963 A

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل:

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: راه اندازی موزه آب‌های گرم در سرعین بررسی می شود.

به گزارش ایلنا، نادر فلاحی در دیدار با امام جمعه سرعین تصریح کرد: سرعین از قطب‌های گردشگری کشور است که جاذبه عمده آن آب های گرم سرعین عنوان می‌شود.

وی با اشاره به قابلیت این شهرستان جهت راه‌اندازی موزه آب‌های گرم افزود: از سویی این شهرستان قابلیت‌های متعدد تاریخی، فرهنگی و طبیعی داشته و از جمله در حوزه تولید صنایع دستی را دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: به منظور احیای ظرفیت های پنهان صنعت گردشگری سرعین در نظر داریم در حوزه صنایع دستی نیز برنامه هایی را عملیاتی کنیم.

فلاحی متذکر شد: از جمله ایجاد خانه صنایع دستی مورد تاکید است و ایجاد خانه صنایع دستی در مکان مناسب می تواند منجر به رونق تولید و فروش صنایع دستی روستاهای این شهرستان شود.

وی با تاکید به اینکه در دهه های اخیر نمایشگاه های صنایع دستی با خلأ کارشناسی مکان یابی مواجه بوده است، ادامه داد: راه اندازی خانه های صنایع دستی با مکان یابی مناسب می تواند منجر به رونق بازار فروش صنایع دستی تولیدی استان شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین اضافه کرد: علاوه بر این به منظور رونق برنامه های گردشگری شهرستان سرعین از طریق معاونت گردشگری اقداماتی برنامه ریزی خواهد شد.

فلاحی اختصاص 15 میلیون تومان اعتبار به این شهرستان را نامطلوب خواند و افزود: تلاش ما بر این خواهد بود تا از محل اعتبارت ملی و استانی، رقم مناسبی اختصاص یابد.

وی به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیز اشاره و تصریح کرد:  همچنین در خصوص ارتقا نمایندگی میراث فرهنگی سرعین به اداره قول مساعد داد.

در این دیدار امام جمعه سرعین نیز خواستار تبدیل نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان به اداره شد و افزود: مکان مناسب برای استقرار اداره پیش بینی شده است.

اردبیل سرعین نادر فلاحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر