کد خبر: 619681 A

محمدعلی نجفی:

استاندار البرز گفت: تا زمانی‌که در البرز مسئولیت دارم اجازه بهره‌برداری خصوصی از اراضی دولتی در قالب ساخت ویلاهای شخصی را نمی‌دهم.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در جلسه کارگروه گردشگری استان با اشاره به اینکه حضور حداکثری مدیران در این نشست حاکی از اهمیت بحث رونق گردشگری در استان است، افزود: البرز ظرفیت های بزرگی در حوزه گردشگری دارد که تاکنون به نحو مطلوب مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
 
وی با بیان اینکه از مسافران عبوری اکنون تنها ترافیک، آلودگی هوا و زباله نصیب البرز می‌شود، ادامه داد: بر این اساس ضرورت دارد با برنامه‌ریزی دقیق و اهتمام ویژه برای رونق گردشگری در استان اقدام کرد.
 
نجفی گفت: در این نشست برای ارتقا زیرساخت‌های ارائه خدمات در حوزه گردشگری از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دعوت به‌عمل آمده تا ضمن بررسی طرح‌ها، موانع و مشکلات سر راه آنها با حضور مسئولان ذی‌ربط حل شود.

وی با تاکید بر عنایت ویژه به سرمایه‌گذاران بخش گردشگری در البرز افزود: با توجه به اهمیت رونق گردشگری در البرز ضرورت دارد که تنگناهای طرح‌های موجود برطرف شود.
 
استاندار البرز با اشاره به کلنگ‌زنی طرح دهکده سلامت در برغان اضافه کرد: این طرح مدت‌ها بلاتکلیف مانده بود که با بررسی بیشتر در جهت تسریع در روند و آغاز به کار آن اقدام شد. بنا به تعهدات سرمایه‌گذار طرح، فاز اول این طرح توریستی_درمانی ظرف مدت یک‌سال به بهره برداری می‌رسد.
 
نجفی به لزوم تسریع در طرح‌ها و ضرورت جلوگیری از سنگ‌اندازی‌های اداری افزود: مسئولان باید پاسخگوی تعلل بی مورد در راه اندازی و ایجاد پروژه های مهم باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت در اجرای تمامی طرح های استان، رعایت الزامات زیست محیطی است چراکه تنفس هوای سالم و استفاده از محیطی عاری از زباله و آلودگی حق مردم البرز است.
 
استاندار البرز گفت: تا زمانی‌که در استان حضور دارم، مانع انتفاع خصوصی از بسترهای گردشگری و اراضی ملی البرز در قالب ساخت ویلاهای خصوصی خواهم شد، چراکه طرح‌های گردشگری استان باید برای عموم مردم تعریف شود.
 
وی افزود: ایجاد تله‌کابین در طالقان فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و جذب گردشگر محسوب می‌شود از این رو از چنین طرحی که کمترین آلودگی زیست‌محیطی را نیز همراه دارد، استقبال می‌کنیم.
 
در این جلسه با حضور استاندار البرز ۹ طرح حوزه گردشگری استان مطرح شد و موانع و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار البرز گردشگری استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر