کد خبر: 619527 A

مرکز کنترل کیفیت هوا اعلام کرد:

مرکز کنترل کیفیت هوا اعلام کرد کیفیت هوای امروز تهران با شاخص ۷۲ در وضعیت سالم قرار دارد.

به گزارش ایلنا، به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز با شاخص ۷۲ در شرایط سالم قرار دارد.
 
 براساس این گزارش، در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۴۱ به ۴۹ و منوکسید کربن نیز از ۱۹ به ۲۷ افزایش یافته است.
 
 همچنین بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۱۳، تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۸۵ و شهرری (منطقه ۲۰) با شاخص ۸۳ و  ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۹، اقدسیه (منطقه یک) و شهرداری منطقه ۲۱ به ترتیب با شاخص ۲۹، ۳۶ و ۳۷ پاک‌ترین نقاط شهر تهران دراین مدت بودند.

هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

سلامت شاخص قطر شرایط سالم کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر