کد خبر: 618313 A

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی؛

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های سازمان هواشناسی کشور امروز و فردا (چهارشنبه12 اردیبهشت ماه جاری ) در بسیاری از نقاط کشور باران خواهد بارید.

به گزارش ایلنا،براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، بخش‌هایی از شرق، شمال شرق و در بعدازظهر در مناطقی از غرب کشور سبب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ می‌شود.
 
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی امروز در سراسر کشور گفت: در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط شرق و جنوب شرق با گرد و خاک همراه خواهد بود و در منطقه زابل طوفان شن در بعضی ساعات دور از انتظار نیست.
 
وی افزود: فردا سامانه بارشی دیگری از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز غربی و دامنه‌های زاگرس مرکزی را به دنبال خواهد داشت. در این روز نیز در مناطقی از شرق کشور به ویژه زابل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
 
به گفته وظیفه روز پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب کشور تشدید می‌شود و در نیمه غربی، نواحی مرکزی و مناطقی از شرق کشور رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

رعد و برق گرد و خاک وزش باد هشدار سریع سازمان هواشناسی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر