کد خبر: 615034 A

فرمانده انتظامی کرمانشاه خبر داد:

فرمانده انتظامی استان از کشف 2 محموله بزرگ قاچاق شامل برنج و سیگار به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 800 میلیون ریال در شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار "منوچهر امان اللهی " در خصوص خبر کشف محموله‌های قاچاق اظهار داشت: یکی از این محموله‌ها مربوط به کشف 22 تن برج قاچاق می‌شود که پیش از توزیع در سطح بازار، کشف شد. 

امان اللهی افزود: به دنبال کسب اطلاع مبنی بر ورود یک دستگاه کامیون به شهر کرمانشاه که حامل بار قاچاق از نوع برنج خارجی است، توقیف خودرو در دستور کار ماموران یگان امداد این شهرستان قرار گرفت. 

وی گفت: خودرو مذکور پس از شناسایی در میدان آزادگان شهر کرمانشاه توقیف و در بازرسی‌های صورت گرفته ماموران، مقدار 22 تن برنج قاچاق کشف شد. 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، خاطرنشان کرد: بنا بر اظهارات کارشناسان، ارزش محموله برنج قاچاق کشف شده به یک میلیارد و یکصد میلیون ریال می‌رسد. 

وی همچنین با اشاره به توقیف کامیون و دستگیری راننده آن، گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم به دستگاه قضایی معرفی شده است. 

سردار امان اللهی یادآوری کرد: 22 تن برنج قاچاق کشف شده نیز به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمانشاه تحویل داده شد. 

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه اظهاراتش، محموله قاچاق کشف شده دیگر را 284 هزار و 300 نخ سیگار عنوان و اظهار کرد: طبق نظر کارشناسان، ارزش این محموله قاچاق به یک میلیارد و 700 میلیون ریال می رسد. 

وی در تشریح چگونگی کشف این محموله قاچاق نیز گفت: به دنبال انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات نامحسوس مبنی بر اینکه عده ای از قاچاقچیان سودجو اقدام به خرید یک محموله سیگار نموده و قصد انتقال آن را به استان های جنوبی کشور دارند، موضوع در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت. 

سردار امان اللهی ادامه داد: پس از شناسایی مسیر تردد و نوع خودروی حامل کالای قاچاق، تیم عملیاتی اداره قاچاق کالا وارز پلیس آگاهی به محور کامیاران- کرمانشاه اعزام و این محور به صورت نامحسوس تحت کنترل قرار گرفت. 

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در نهایت یک دستگاه خودرو سواری سمند حامل کالای قاچاق مشاهده و ماموران پس از توقیف آن، موفق به کشف 184 هزار و 300 نخ سیگار قاچاق شدند. 

وی با اشاره به دستگیری راننده و توقیف خودروی مذکور گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفت. 

سردار امان اللهی در پایان مبارزه با قاچاق کالا را یکی از اولویت‌های مهم پلیس در سال جاری عنوان و اظهار داشت: مبارزه با این پدیده در راستای عمل به منویات رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی صورت می‌گیرد.

برنج دستگاه قضایی سیگار فرمانده انتظامی استان قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر