کد خبر: 614838 A

معاون استاندار اردبیل مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل گفت: با هماهنگی دستگاه های اجرایی و شرکت مخابرات استان جهت استفاده بهینه مزایای این زیرساخت که ضرورت دارد باید به شکل علمی و عملی مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، بهمن حسین‌زاده در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک اظهار داشت: اجرای زیرساخت فیبر نوری برای افزایش استفاده از بستر الکترونیکی و ارتباطات از ملزومات جامعه الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه اداره کل ثبت احوال تقریبا به این سیستم مجهز شده افزود: این اداره کل علاوه بر مرکز استان در ۸ شهرستان مجوز حفاری و مراحل نصب را دریافت کرده و در آینده نزدیک به فیبر نوری مجهز می‌شود.

حسین‌زاده بر همکاری شرکت مخابرات با دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و افزود: مخابرات استان با ایجاد زیرساخت‌های اساسی و به میزان خدمات ارایه شده می‌تواند از مزایای این طرح استفاده بهینه داشته باشد.

وی اضافه کرد: بحث امضای الکترونیکی و حذف بروکراسی اداری و کاغذ در دستگاه‌های اجرایی از جمله اهداف دولت الکترونیک است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل افزود: در سال۹۶ هیات دولت دستورالعمل تجارت الکترونیک برای راه اندازی سامانه الکترونیک را صادر کرده و دستگاه های اجرایی را جهت استفاده از امضای الکترونیک موظف کرده است البته در بخشی از ادارات از جمله تامین اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: در دولت الکترونیک خدمات زیادی تعریف شده و حتی حذف دفترچه خدمات درمانی و نسخه های پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

حسین‌زاده بهره‌گیری صحیح از سیستم الکترونیکی را یادآور شد و اظهار داشت: تشکیل سامانه های اطلاعاتی در دستگاه‌های اجرایی و رسیدن به یک نتیجه مثبت در شبکه ملی اطلاعات جامعه را به سمت پنجره واحد هدایت می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اردبیل از دستگاه های اجرایی و خدمات رسان خواست خدمات ارایه شده در هدف گذاری های اشتغال ۹۷ احصا و برای تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی شود.

اردبیل بهمن حسین زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر