کد خبر: 611685 A

استاندار فارس مطرح کرد:

استاندار فارس در سفر به شهرستان لامرد دستور تشکیل کارگروه پیگیری جهت تامین و تکمیل زیرساخت‌های لازم صنایع این شهرستان را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، اسماعیل تبادار در نشست مشترک شورای اداری ، برنامه ریزی و فعالان اقتصادی شهرستان لامرد گفت: سال جدید را با برنامه های بین المللی آغاز می کنیم.

وی با اشاره به اینکه زمینه اشتغال و توسعه سرمایه‌گذاری در شهرستان لامرد فراهم شده است، گفت: امروز انصافا قابلیت‌های فراوانی در شهرستان لامرد دیدم و با قاطعیت اعلام می‌کنم که در آینده ای نزدیک شاهد شکوفایی اقتصاد این دیار، استان فارس و بلکه کلان کشور خواهیم بود و در وهله اول از مردم شریف این دیار می‌خواهم که با همکاری فراوان، زمینه رونق اقتصادی در زمینه های مختلف را فراهم کنند و در وهله دوم مجموعه مدیریتی شهرستان با نگاه به افق آینده شهرستان را پیش ببرند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه باید با هم افزایی و وحدت زمینه توسعه هرچه بیشتر استان فارس را فراهم کرد گفت: به جرات می‌توان گفت که در آینده لامرد را عسلویه دیگر در حوزه صنعت و معدن قلمداد کرد و درحال حاضر نیز آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگترین طرح آلومینیوم کشور در این شهرستان با اعتبار 6 هزار میلیارد تومان درحال ساخت است که دو هزار نفر ( 1500 نیروی ایرانی و 500 نیروی خارجی) مشغول به‌کار هستند و امروز با فعال بودن سایت انرژی بر لامرد، بارقه‌های امید و نشاط بیش از پیش در این منطقه دیده می‌شود.

استاندار فارس تکمیل یا ایجاد زیرساخت‌های لازم برای بهره برداری از کارخانه آلومینیوم جنوب و صنایع پیش‌بینی شده پایین دست مرتبط با صنعت آلومینیوم در سایت انرژی بر لامرد را ضروری دانست و بر توسعه همه جانبه شهرستان تاکید کرد و در ادامه  از معاونان عمرانی و اقتصادی استانداری خواست تا کارگروهی به منظور پیگیری مداوم تکمیل یا ایجاد زیرساخت‌های لازم اعم از برق، آب، حمل و نقل هوایی و زمینی و توسعه راههای مواصلاتی و... جهت صنایع درحال احداث و پیش بینی شده در شهرستان لامرد تشکیل شود.

وی با اشاره به سفر اخیر هیات استان فارس به کشور قطر گفت: استقبال فراوانی از سوی سرمایه گذاران در قطر برای سرمایه گذاری در استان فارس مطرح شد و ضمن دعوت از سرمایه گذاران خارجی ، اولویتها و پتانسیلهای موجود سرمایه گذاری در در منطقه ویژه اقتصادی لامرد را برای آنان تشریح خواهیم کرد و ضرورت دارد که  جذب سرمایه های بومی در حوزه خلیج فارس را برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در دستور کار قرار دهیم.

 استاندار فارس روز پنجشنبه (23 فروردین) با همراهی مدیران کل استانی و معاونان استانداری در سفر به شهرستان لامرد از تونل گردنه شهید باقری، ترمینال درحال احداث فرودگاه لامرد، کارخانه سیمان لامرد، کارخانه آلومینیوم جنوب و صنایع درحال احداث در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بازدید کرد.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

صنایع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر