کد خبر: 607346 A

کارشناس هواشناسی خبرداد:

کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی به مناطق غربی کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی گفت: با ورود این سامانه بارشی مناطقی از آذربایجان غربی، شرقی، لرستان، کردستان، شمال خوزستان، اردبیل و کرمانشاه تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. 

وی گفت: با توجه به این که بارش‌ها به صورت رگباری خواهد بود، می تواند موجب سیلاب و آبگرفتگی شود. 

ضرابی با اشاره به اینکه از بعدازظهر جمعه شاهد کاهش دما در مناطق شمالی خواهیم بود، افزود: هوای شمال کشور خنک خواهد شد و از روز شنبه این خنکی به استان های نوار شمالی کشور خواهد رسید و دمای هوا را 8 تا 12 درجه کاهش خواهد داد. 

وی ادامه داد: روند افزایش دما امروز در قالب مناطق شمالی کشور تداوم خواهد داشت به ویژه در استان های اردبیل و گیلان وزش بادهای جنوبی را خواهیم داشت و سرعت وزش باد در استان‌های شمال غرب به 80 کیلومتر هم خواهد رسید و حتی موجب خسارت به تأسیسات شهری و روستایی خواهد شد. 

وی گفت: از هموطنان می خواهیم از اطراق کردن در ساختمان های نیمه کاره ، تابلوها و بنرها خودداری کنند. 

ضرابی اظهار کرد : با توجه به سرعت وزش باد در عراق شاهد ورود گرد وخاک به استان‌های آذربایجان غربی، شرقی،​کرمانشاه، لرستان، البرز، زنجان، اردبیل، کرمانشاه، قزوین و حتی تهران خواهیم بود. 

وی گفت: وزش بادهای جنوبی امروز و فردا به حدی است که استان های ساحلی خزر را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد، هموطنان از روشن کردن آتش خودداری کنند و اگر آتشی روشن کردند از خاموش شدن آن مطمئن شوند.

 

استان های آذربایجان غربی عراق وزش باد هواشناسی کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر