کد خبر: 604759 A

با دستور آخوندی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 97 آغاز شد؛

در جریان سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به مرکز استان هرمزگان، دفتر ستاد اجرایی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ استان هرمزگان در پایانه مسافری بندر شهید حقانی، افتتاح و با صدور فرمانی از سوی"عباس آخوندی" این طرح ۲۰ روزه به صورت رسمی آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت و راه و شهرسازی عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی طی نشستی در بزرگترین بندر مسافری ایران، با دست اندرکاران طرح نوروزی سفرهای دریایی از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

استان هرمزگان یکی از مقاصد گردشگری کشور است و با داشتن سواحل و جزایر همواره مورد استقبال گردشگران و مسافران نوروزی است.

 آخوندی با اشاره به اینکه اکنون مسافران با ۴۱ فروند شناور جابجا می‌شوند و مقدمات رفت و آمد ایمن شناور‌ها و پذیرایی مسافران فراهم شده است گفت: اولویت وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۷ ایمن سازی ناوگان چهارگانه در کشور است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه برنامه حضور خود در بندر شهید حقانی با حضور بر روی یکی از شناورهای مسافری، ضمن خوش آمدگویی به مسافران و تقدیم شاخه گل به آنان، سفری خوش و ایمن را برای همه میهمانان نوروزی آرزو کرد.این مسافران در نخستین روز از طرح نوروزی قصد عزیمت از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم را داشتند.

وزیر راه و شهرسازی سپس در مراسم الحاق سه فروند شناور جدید به اسامی کیهان پیشرو، اطلس پیشرو و قشم پیشرو هر کدام با ظرفیت حمل ۱۱۲ نفر مسافر به صورت درجا در هر سفر دریایی نیز شرکت کرد.

این سه فروند شناور با ظرفیت مجموع ۳۳۶ صندلی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر تامین مالی شده و با بهره برداری از آنها توسط بخش خصوصی برای ترابری ایمن مسافران دریایی در مسیرهای بندرعباس – قشم – هرمز- لارک فعالیت خود را آغاز کرد.

با الحاق این سه فروند شناور جدید مسافری، تعداد شناورهای فعال مرکز استان هرمزگان که در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ مشارکت دارند، از ۳۸ فروند در گذشته به ۴۱ فروند و ظرفیت مجموع ۴ هزار و ۳۷۲ صندلی در وضعیت فعلی افزایش یافته است.

ساختمان پایانه مسافری بندر شهید حقانی با زیربنای۳۵۰۰متر مربع، دارا بودن سه سالن با ظرفیت ۶۶۰ صندلی و صرف هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی، اسفندماه دو سال پیش(۹۴) با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران دارای دوسالن جداگانه برای مسافران قشم و هرمز و یک سالن ترانزیت است که امکان تهیه بلیت الکترونیکی و اینترنتی، غرفه معرفی هتل ها و اماکن گردشگری، دفاتر خدمات توریستی و ... فعال شده است.

در روزهای معمولی از بندر شهید حقانی به مقصد جزایر هرمز و قشم و بالعکس حدود ۱۲هزار نفر و در تعطیلات نوروزی نزدیک به ۳۵هزار نفر مسافر دریایی در روز توسط پیشرفته ترین شناورهای مسافری کشور جابجا می شوند.

 

وزارت راه مسکن و شهرسازی اداره کل بنادر و دریانوردی نوروز 97
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر