کد خبر: 603200 A

حاجی‌زاده مطرح کرد:

مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: در تعطیلات نوروزی سال آینده قابلیت‌های این استان در گردشگری فرهنگ مناطق به مسافران معرفی می‌شود.

به گزارش ایلنا، کریم حاجی زاده در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر تصریح کرد: استان اردبیل در گستره شمال تا جنوب خود یکی از مناطق برخوردار از جاذبه های گردشگری فرهنگی است.

وی تاکید کرد: در گردشگری فرهنگی، آداب و رسوم و فرهنگ مناطق مورد توجه گردشگر بوده و روز به روز به شمار علاقه مندان به این حوزه از گردشگری افزوده می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با تاکید به غنای تاریخی و فرهنگی اردبیل، اضافه کرد: تنها در استقبال از عید نوروز و فصل بهار رسوم متنوع و جذابی در مناطق مختلف استان اجرا می شود که در نظر داریم بخشی از آن امسال و سال آینده به مسافران معرفی شود.

به گفته حاجی زاده از جمله این رسوم مراسم تکم گردانی با سابقه تاریخی طولانی و مراسم نواوستی است که طی سال های اخیر با همکاری برخی دستگاه های فرهنگی از جمله شهرداری برنامه هایی در راستای معرفی آن اجرا شده است.

وی با تاکید به اینکه رسوم اجرا شده در اردبیل گواه تاریخ دیرینه و فرهنگ غنی ساکنان این منطقه است، متذکر شد: انتظار می رود سایر دستگاه های فرهنگی نیز برای معرفی بخشی از جاذبه های فرهنگی شهرهای مختلف استان اهتمام داشته باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به ضرورت همکاری با این اداره کل در اجرای برنامه های متنوع اشاره کرد و افزود: باید حوزه های جدید گردشگری که مورد توجه مسافران و گردشگران است مورد توجه قرار گرفته و برای جذب گردشگر در همان حوزه برنامه هایی به اجرا درآید.

اردبیل کریم حاجی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر