کد خبر: 601569 A

در همایش روز درختکاری چهارمحال وبختیاری اعلام شد؛

رئیس یگان حفاظت محیط زیست از کمبود 6 هزار محیط بان در کشور خبرداد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به وجود دو هزار و ۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: براساس استاندارد جهانی به ازای هر هزار هکتار یک محیط‌بان نیاز است و درکشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی بیش از 6 هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است. 
 
محبت‌خانی در همایش روز درختکاری چهارمحال وبختیاری گفت: هزارجلیقه ضدگلوله برای محیط‌بانان تحویل گرفته شد که بارایزنی‌های صورت گرفته ۵۰۰ جلیقه دیگر تا پایان امسال تحویل خواهدشد تا بتوان میان محیط‌بانان کشور تقسیم کرد.
 
وی ابراز امیدواری کرد: باتقسیم این جلیقه‌های ضدگلوله، جان محیط‌بانان در برابر شکارچیان متخلف دارای سلاح حفظ می شود.
 
محبت‌خانی گفت: با آموزش‌های ویژه به دنبال ارتقای آمادگی جسمانی محیط‌بانان و پیشگیری از تعرض به محیط‌بان و محیط‌زیست هستیم.
 
وی گفت: تفاهم‌نامه‌هایی وجود داردکه از پتانسیل نیروی انتظامی در بحث مبارزه با متخلفان و شکارچیان متخلف استفاده کرده تا تخلفات را به حداقل رسانده و از پتانسیل آنها به منظور حفظ محیط‌بانان استفاده کنیم.
 
محبت‌خانی با اشاره به وجود ۱۲۰ محیط‌بان شهید در کشور، گفت: درچهارماه اخیر یک محیط‌بان شهید در یزد، حدود ۲۷ نفر مجروح بستری در کشور و ۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و امروز یکی از محیط‌بانان در استان خراسان رضوی مورد اصابت تیر قرار گرفت و در بیمارستان تربت حیدریه بستری شدند.
 
محبت‌خانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما برابر کردن محیط‌بانان در پست سازمانی و محیط‌بانان موجودی این سازمان است، گفت: هم اکنون هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بانی داریم که موجودی سازمان دو هزار و ۸۰۰ محیط‌بان است.

ایران بیمارستان حفاظت محیط زیست درمان محیط بان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر