کد خبر: 601500 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره میراث فرهنگی شوشتر برنامه‌های ویژه گردشگردی در ایام نوروز 97 این شهرستان را تشریح کرد.

علی‌محمد چهارمحالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: تور شوشتر گردی با مشارکت شهرداری و استفاده از ظرفیت های مرکز شوشترشناسی در آستانه سال جدید اجرا خواهد گرفت.

وی افزود: تمامی آثار تاریخی در شهرستان شوشتر مانند سازه های آبی، قلعه سلاسل، سرای افصل و... برای بازدید گردشگران در حال آماده سازی هستند.

سرای افضل

وی گفت: نظارت بر اماکن اقامتی و پذیرایی وابسته به سازمان میراث مانند خانه مسافرها، هتل ها و ... در حال انجام است. همچنین تهیه بروشور و دیگر اقلام تبلیغاتی جهت معرفی شهرستان شوشتر توسط این اداره در حال چاپ و آماده سازی برای گردشگران نوروزی است.
 
چهار محالی تصریح کرد: آماده سازی و مشارکت با مدیریت سرای افضل (بازارچه صنایع دستی) برای ارائه هرچه بهتر محصولات صنایع دستی و آماده سازی مکانی این مجموعه  است. برگزار تور معرفی مجموعه افضل با مشارکت مدیریت سرای افضل ، خانه تاریخی افضل ، خانه تاریخی طبیب شوشتر و مسجد و حمام افضل نیز در حال آماده سازی برای بازدید گردشگران است.  همچنین برگزاری نمایشگاهی از اسناد خاندان افضل در حمام تاریخی افضل در معرض بازدید عمومی قرار خواهد گرفت.
 
قلعه سلاسل

وی عنوان کرد: برنامه ریزی برای پاکسازی برخی آثار و محوطه‌های تاریخی با حضور فعالان فرهنگی شهرستان جهت استقبال از نوروز از دیگر برنامه های اداره میراث فرهنگی شوشتر است ضمن اینکه خانه تاریخی مقدم نیز امسال به فهرست اماکن تاریخی و گردشگری شوشتر اضافه شده است.

 شوشتر

رئیس اداره میراث فرهنگی شوشتر در پایان گفت: راه‌اندازی نرم افزار انیمیشن آشنایی با محوطه جهانی آسیاب‌ها و آبشارهای شوشتر توسط شورای شهر و شهرداری و همکاری و نظارت میراث فرهنگی شوشتر برای معرفی هر چه بهتر جاذبه های گردشگری و نقاط تاریخی شهرستان و ارائه خدمات به گردشگران نوروزی انجام شده است.

استفاده از ظرفیت استقبال از نوروز مسجد نرم افزار نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر