کد خبر: 600202 A

استاندار کردستان خبرداد:

استاندار کردستان از برپایی نمایشگاه کتاب در اقلیم کردستان عراق خبرداد.

به گزارش ایلنا، بهمن مرادنیا امروز یکشنبه در افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در سنندج برگزارشد، با اشاره به اینکه کردستان مهد هنر، فرهنگ و اندیشه است، گفت: متاسفانه استان ما علی رغم ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و هنری که دارد در زمینه زیر ساخت‌ها و فضاهای فرهنگی با مشکلات جدی مواجه است.
 
 وی عنوان کرد: وعده اجرای بخش زیادی از پروژه تالار فرهنگ سنندج را در سال آینده داده‌ایم و انتظار داریم وزارت ارشاد در این راستا ما را یاری کند.
 
وی بیان کرد: در این دوره از نمایشگاه کتاب کردستان ۳۲۸ ناشر ایران اسلامی با ۶۲ هزار عنوان کتاب شرکت کردند و این مهم نشان دهنده اهمیت و جایگاه این اتفاق فرهنگی در استان کردستان است.
 
استاندار کردستان اضافه کرد: ۱۴ ناشر با ۳ هزار عنوان کتاب از اقلیم کردستان عراق در این دوره از نمایشگاه استان حضور پیدا کردند.
 
مرادنیا ادامه داد: امیدواریم هر سال شاهد برگزاری این رویداد فرهنگی در استان در راستای توسعه مسائل فرهنگی به ویژه در حوزه کتاب و کتابخوانی باشیم.
 
وی اظهارداشت: برگزاری جایزه کتاب استان  و برپایی نمایشگاه برون مرزی در اقلیم کردستان عراق در سال آینده از جمله برنامه‌های ما خواهد بود.
 
وی بر ایجاد شهرکتاب در کردستان تاکید کرد و گفت: امیدواریم سال آینده مرکز کردستان هم دارای شهر کتاب شود.
 
استاندار کردستان ادامه داد: حمایت از نویسندگان و ناشران به طور ویژه در دستور کار قرار می‌گیرد و در این راستا از تمامی ظرفیت‌های در اختیار بهره‌برداری می‌کنیم.
 
هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب کردستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در سنندج برپا شد و طی آن ناشرانی از سراسر کشور و حتی اقلیم کردستان عراق در آن حضور دارند.

استان کردستان عراق کردستان عراق مشکلات نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر