کد خبر: 598672 A

سیددانیال محبی مطرح کرد:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طولانی شدن زمان حفاری تا ترمیم خط انتقال و انشعاب گاز به منازل باعث نارضایتی مردم شهر زاهدان شده که شرکت گاز باید برای ترمیم این حفاری‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیددانیال محبی در جلسه بررسی طرح انتقال گاز به شهرهای استان و انشعاب گاز شهری زاهدان که با حضور مشاور وزیر نفت و مدیر اجرای طرح‌های گازرسانی کشور در استانداری تشکیل شد، اظهار داشت: در شورای اقتصاد کشور ۳۰۰ هزار انشعاب گاز در استان مصوب شده که این طرح به تدریج در حال اجرا است.

وی با تاکید بر تسریع در اجرای طرح انتقال گاز و انشعاب‌های شهری گفت: هزینه‌های حمل انواع مواد سوختی به شهرهای استان، مراکز تولیدی، صنعتی و کشاورزی پنج برابر قیمت گاز است که شتاب‌دهی در اجرای طرح انتقال گاز به استان، صرفه‌جویی و کاهش چشمگیر هزینه‌های تامین سوخت مورد نیاز استان را در پی دارد.

وی همچنین نقش رسانه‌ها به ویژه صداوسیما را برای اطلاع رسانی عمومی درباره ابعاد و ضرورت اجرای این طرح را مهم برشمرد.

استاندار تصریح کرد: از آنجایی‌که در تلاش هستیم این طرح حداکثر در مدت ۳ سال در شهر زاهدان اجرا شود و مردم در زودترین زمان ممکن از نعمت گاز بهره‌مند شوند؛ باید در همه محله‌ها و معابر شهر زاهدان عملیات حفاری و لوله‌گذاری و نصب علمک اجرا شود که این موضوع موجب ایجاد ناهمواری و ترافیک در معابر و سطح شهر زاهدان خواهد شد و زحماتی را برای مردم در پی خواهد داشت.

محبی با بیان اینکه زاهدان تنها مرکز استان در کشور بود که مردم آن از نعمت گاز محروم بودند، اظهار داشت: اجرای این طرح عظیم در سطح شهر زاهدان مشکلاتی را در تردد مردم و خودروها ایجاد می‌کند که همراهی مردم در این طرح؛ نگرانی های مجری این پروژه را رفع می کند.

وی همچنین با اشاره به طولانی شدن زمان ترمیم حفاری ها در زاهدان بر افزایش تعداد پیمانکاران و تسریع در ترمیم حفاری ها توسط شرکت گاز تاکید کرد.

مشاور وزیر نفت هم در این جلسه حجم اجرای این پروژه را حدود ۱۴۰۰ کیلومتر عنوان کرد.

آستانه با اقتصادی برشمردن گازرسانی به استان گفت: تامین سوخت مورد نیاز استان هزینه‌های سنگینی را به دولت تحمیل می‌کند که فقط در بخش حمل فرآورده‌های سوختی ۴۵ هزار میلیارد تومان هزینه صرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی برای اجرای گازرسانی در شهر زاهدان وجود ندارد، ادامه داد: با دستور وزیر نفت در تلاش هستیم که این طرح در شهر زاهدان در کمتر از سه سال به پایان برسد.

شهردار زاهدان هم در این جلسه گفت: تاکنون ۳۵۰ کیلومتر از این طرح در سطح شهر زاهدان اجرا شده که فقط ۳۰درصد حفاری های ناشی از اجرای این طرح مرمت شده است.

پربار افزود: ناهمواریهای ایجاد شده در معابر سطح شهر زاهدان نارضایتی‌هایی را برای مردم به دنبال داشته است که شتابدهی در ترمیم این حفاری ها از خواسته‌های مردم است.

گفتنی است، در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات انتقال گاز به سایر شهرهای استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ترافیک سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر