کد خبر: 598619 A

پس از گذشت چهار سال صورت گرفت؛

مرمت خانه طبیب شوشتری با قدمت حدود 200 سال، پس از گذشت چهار سال با مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان و مالک خصوصی به پایان رسیده و تبدیل به نخستین اقامتگاه سنتی در دل بافت تاریخی شوشتر شده است.

 به گزارش ایلنا، علیرضا طبیب شوشتری مالک این بنای تاریخی امروز سه‌شنبه ۸ اسفند ۹۶ با اعلام پایان مرمت این بنای تاریخی اظهار داشت: «خانه طبیب شوشتری یکی از بنا‌های باارزش استان خوزستان و شهرستان شوشتر به‌شمار می‌رود که مرمت آن پیش از آن‌که در فهرست آثار ملی قرار گیرد آغاز شده بود.»
 
وی افزود: با این وجود پس از ثبت این بنای تاریخی در فهرست آثار ملی با مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان مرمت آن که مشتمل بر چهار طبقه همکف، طبقه اول، شبستان و شوادان است انجام شد و هم‌اکنون با اخذ پروانه بهره‌برداری با درجه یک تبدیل به اقامتگاه سنتی شده است.
 
مالک خانه طبیب شوشتری تأکید کرد: اقامتگاه طبیب شوشتری به‌عنوان نخستین اقامتگاه سنتی شهرستان شوشتر هم‌اکنون با ۱۰ اتاق و ظرفیت پذیرش ۳۹ نفر در مرکز بافت تاریخی شوشتر و در نزدیکی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر آماده ارائه خدمات به گردشگران است.
 
وی افزود: سازه‌های آبی تاریخی شوشتر ظرفیت تاریخی ارزشمند استان خوزستان و شهرستان شوشتر به‌شمار می‌رود، اما از آنجایی که شوشتر فاقد اقامتگاه مناسب برای گردشگران بود به‌ ندرت گردشگران در این شهر اقامت داشتند که امید می‌رود با احیای این بنای تاریخی و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی فضا و خدمات بهتری برای گردشگران فراهم آید.
 
خانه طبیب شوشتری یکی از بنا‌های ارزشمند دوره قاجار است. این بنای تاریخی نزدیک به ۲۰۰ سال قدمت دارد و در تاریخ ۹۳/۴/۴ با شماره ملی ۳۱۰۸۶ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

استان خوزستان دستی و گردشگری گردشگری اقامتگاه شوشتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر