کد خبر: 598483 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان دزفول گفت: امسال پیش‌بینی می شود بیش از 2 میلیون نفر از این شهرستان در ایام نوروز بازدید کنند.

حجت الله آریایی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با فرارسیدن سال نو استان خوزستان به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل در اوایل این فصل میزبان گردشگران بسیاری بوده و شهرستان دزفول دروازه ورود گردشگران زیادی به این استان است.

دزفول2

وی افزود: یکی از برنامه‌های گردشگری در این شهرستان تورهای یک روزه بافت گردی از خانه‌ها، مساجد و مدارس تاریخی این شهرستان بوده و همچنین دیدن پل قدیمی این شهرستان و آسیاب های آبی است.

آریایی نیا ادامه داد: علاوه بر تورهای یک روزه در این شهرستان، تورهای دو روزه برای گردشگران تدارک دیده شده تا از آبشار شوی و روستاهای نورآباد، لیوس، اسلام آباد و پامنار دیدن کنند.

دزفول1

رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول تصریح کرد: برای اسکان گردشگران نوروزی در شهرستان دزفول مهمانسراها و مهمانپذیرها با 320 اتاق در نظر گرفته شده و دو کمپ نوروزی نیز تدارک دیده‌ایم که با همکاری شهرداری ستاد نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین پذیرای گردشگران نوروزی خواهد بود.

آریایی نیا اظهار داشت: با 11 آژانس گردشگری در شهرستان دزفول نیز نشست‌هایی را برگزار کردیم و رایزنی‌هایی انجام شده تا برای تورهای گردشگری، چاپ بروشور و بنر هماهنگی های لازم انجام شود.

لیوس

وی عنوان کرد: برگزاری جشنواره نوروزگاه‌ها در پارک ساحلی این شهرستان، نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان سردشت، خانه تیزنو و سوزنگر جزو برنامه های نوروز امسال است.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهرستان دزفول اجرای برنامه هوا و فضا در پایگاه شکاری است.

آبشار شوی

وی افزود: امسال انتظار می رود حدود 2 میلیون نفر گردشگر از شهرستان دزفول دیدن کنند و بیشترین گردشگران ما از استان‌های تهران، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همدان و از گردشگران خارجی خارجی نیز به کشورهای ایتالیا، چک و آلمان می‌توان اشاره کرد.

دزفوا4

آریایی نیا در پایان گفت: بیشترین بازید گردشگران از مناطق اطراف شهرستان دزفول ، آبشار شوی و روستای اسلام آباد است که در پشت سد دز قرار دارد.

ایام نوروز شرایط آب و هوایی شهرداری گردشگری نمایشگاه صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر