کد خبر: 596515 A

سردار رحیمی تشریح کرد:

رئیس پلیس تهران ضمن تشریح جزئیات برخورد با اغتشاشگران خیابان پاسداران تهران، از دستگیری عوامل اصلی آشوب در این منطقه خبرداد.

به گزارش ایلنا، سردار رحیمی اظهار داشت: ساعت ۱۰ صبح دوشنبه تعداد ۵۰ نفر در جلوی کلانتری ۱۰۲ پاسداران حاضر و دست به تجمع زدند. 
 
وی افزود: این افراد قصد ورود به کلانتری را داشتند که با هوشیاری پلیس ناکام ماندند. به صورت مکرر با نمایندگان آنان صحبت کردیم، ولی نتیجه‌ای نداد. 
 
وی با تاکید بر اینکه باید صف مردم را از اغتشاشگران و مخلان نظم و امنیت جدا می‌کردیم، گفت: مردم ازاین ناامنی گله مند بودند و همکاران ما بر آن شدند تا غائله را تمام کنند.
 
رئیس پلیس تهران با اشاره به دستگیری فردی که برای پلیس خط و نشان کشیده بود،گفت: ما سربازان ولایت هستیم و به آن افتخار می‌کنیم و سال‌های‌سال است که برای‌حفظ ارزش‌های انقلاب می‌جنگیم.  خط قرمز ما حسب دستور رهبر معظم انقلاب امنیت جامعه و مردم است که هر کس به آن تعرض کند با شدیدترین شکل برخورد می‌شود.

1
 
سردار رحیمی افزود: در حمله اتوبوس به همکاران‌مان تعداد ۳ نفر شهید و ۹ نفر مجروح شدند که پس از این حادثه سریعا تقاضای تشکیل شورای تامین را کردیم. همچنین تعداد ۲۶ دستگاه خودروی شهروندان و ۱۹ منزل تخریب شد.
 
رئیس پلیس تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مذاکره با نمایندگان دراویش اشاره کرد و گفت: تصمیم بر آن بود تا نخست مذاکره صورت گیرد؛ ما نیز با نمایندگان آنان صحبت کردیم اول ادعا می‌کردند این نفرات اوباشگر از جمع ما نیستند. وقتی از آنان می‌خواستیم آنان را طرد کنند در جلسه قبول می‌کردند، ولی وقتی پس از ۲ ساعت برگشتند اقدامی از آنان ندیدیم. 
 
سردار رحیمی با اعلام این خبر که تمامی عوامل اصلی آشوب ها دستگیر شدند، افزود: ساعت ۴ صبح وارد عمل شدیم و کمتر از ۱۵ دقیقه تمام افراد را دستگیر کردیم و ظرف کمتر از ۲ ساعت پاکسازی محل انجام شد. افراد بسیاری بودند که با سایت‌ها و کانال‌های مجازی معاند در ارتباط بودند و با تهیه عکس و فیلم و ارسال به آنان، فضای کاذبی ایجاد می‌کردند که با رصد‌های به موقع پلیس دستگیر شدند. 
 
وی تاکید کرد: برخورد مدبرانه نباید عنوان مماشات بگیرد. در مدیریت تجمعات و اغتشاشات شهری، اصلی‌ترین مطلب مردم هستند و جان و مال صد‌ها خانواده در پاسداران در میان بود. می‌توانستیم خیلی راحت رفتار‌های تندی را انجام دهیم، ولی خویشتنداری کردیم چرا که ممکن بود جان خیلی از افراد بیگناه در خطر بیفتد. با اقتدار و قانونمندی و رافت، عملیات را مدیریت کردیم.

اتوبوس خانواده رهبر معظم انقلاب نظم و امنیت سردار رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر