کد خبر: 594623 A

در سومین همایش دیابت مطرح شد؛

دبیر اجرایی سومین همایش دیابت گفت: تهران در سال ۲۰۱۸ دهمین پایتخت دیابت دنیا می شود.

به گزارش ایلنا، دکتر علی مستوفی در سومین همایش دیابت با عنوان این مطلب که حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون نفر در کشور مبتلا به دیابت هستند، افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر اقدامی برای کنترل دیابت صورت نگیرد، ظرف ۲۵ سال آینده این عدد به ۹.۲ میلیون نفر می رسد.

وی با عنوان این مطلب که در حال حاضر هزینه ۴.۵ میلیون مبتلا به دیابت ۲ میلیارد یورو برآورد می‌شود، ادامه داد: تا ۲۵ سال آینده این هزینه به ۶ میلیارد یورو می رسد.

دبیر اجرایی سومین همایش دیابت از چاقی و اضافه وزن و همچنین عدم فعالیت فیزیکی به عنوان مهم‌ترین عوامل ابتلا به دیابت در کشور نام برد و افزود: ۳۰ درصد ایرانی ها فعالیت بدنی ندارند و ۲۰ درصد چاق هستند.

دیابت

مستوفی با عنوان این مطلب که تهران در سال۲۰۱۸ به عنوان دهمین پایتخت دیابت دنیا معرفی می شود، تاکید کرد: قرار است با این انتخاب راهکارهایی برای تغییر وضعیت موجود پیرامون بیماری دیابت صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه مصرف انسولین‌های مدرن در ایران همچنان پایین است، افزود: هر چند در سال های گذشته مصرف انسولین‌های مدرن ۵ برابر شده اما همچنان ۵۰ درصد از کشور ترکیه کمتراست.

مستوفی از فعالیت ۱۶۰ آموزش دهنده قلم انسولین در ایران خبر داد و گفت: اتوبوس دیابت در سال ۲۰۰۸ در تهران راه اندازی شد و در حال حاضر ۴ شهر یزد، مشهد، کرمانشاه و رفسنجان نیز اتوبوس دیابت دارند به طوری که نزدیک به۸۰ هزار نفر تاکنون توسط اتوبوس دیابت مورد بررسی قرار گرفته اند که بیش از ۳۰ درصد مراجعان قند بالا داشتند.

پایتخت جهان چاقی و اضافه وزن قند یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر