کد خبر: 594049 A

وزیر صنعت در سفر به مازندران مطرح کرد:

وزیر صنعت، معدن تجارت گفت: با تشکیل جلسه ستاد تنظیم بازار برای شب عید، کالاهای اساسی مردم به اندازه کافی در انبارهای کشور ذخیره سازی شده و جای هیچ نگرانی نیست.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری که برای افتتاح چند طرح به استان مازندران سفر کرده است، گفت: تمام نیازهای کشور ویژه ایام عید مردم دیده شده و با خرید از تولیدکنندگان و به نقاط مختلف کشور حمل و در زمان مشخصی که از سوی اتحادیه‌ها واصناف اعلام خواهد شد، توزیع می شود.

وی با بیان اینکه فروشگاه‌های بهاره در برخی شهرها از سوی اتاق های اصناف برپا می‌شود، افزود: سازمان تعزیرات برای نظارت بیشتر بر کالا و خدمات از 15 اسفند تا پایان فروردین فعالیت خواهند داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از تشکیل کمیته نظارت بر سفرهای مردم در ایام نوروز زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد و گفت: مناطق پر مهمان‌پذیر مورد توجه جدی این سازمان است.

شریعتمداری گفت: وزارت جهاد کشاورزی هم اطمینان داده کالاهای اساسی مردم در انبار ذخیره شده و هیچ نگرانی‌ برای کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند میوه وجود ندارد.

بی تاثیربودن نوسانات نرخ ارز در بخش های صنعتی کشور

وزیرصنعت،معدن‌وتجارت کشور درباره اینکه نوسانات نرخ ارز چه تاثیری بر واحدهای تولیدی، صنعتی کشور در امر صادرات خواهد داشت، گفت: با وجود نوسانات نرخ ارز، امر تولید و صادرات کشور، از ثبات نرخ ارز و تغییرات منطقی و قابل پیش‌بینی بهره می‌برند.

شریعتمداری ادامه‌داد: واحدهای تولیدی و صنعتی از تغییرات غیرمنطقی لطمه‌می‌بینند و این واقعیتی غیرقابل انکار برای صنعت کشور است اما اتخاذ سیاست‌های کمک‌کننده به حل مشکل را باید مسئولان ذیربط مطرح کنند.

وی در خصوص ‌نگرانی برخی واحدهای تولیدی بویژه در امر صادرات، گفت: دولت سیاست‌هایی در این زمینه اتخاذ کرده و به اطلاع مردم خواهد رسید و مسیر را طی خواهیم کرد و ان‌شاءالله به منافع ملی ایران هیچ‌گونه لطمه‌ای وارد نشود.

وزیر صنعت ، معدن وتجارت، یکی از مشکلات کشور را صحبت کردن افراد در رابطه با مسائلی که در آن تخصص کافی ندارند، دانست و افزود: مسائل ارزی را باید رئیس بانک مرکزی و یا معاون اقتصادی رئیس‌جمهور به استحضار مردم برسانند.

شریعتمداری یادآورشد: حرف دستوری زدن با اقتصاد کار خوبی نیست و تمام تلاش بر این است که بازار از ثبات و آرامش برخوردار بوده و تغییرات قابل پیش‌بینی و منطقی باشد.

وزیرصنعت و معدن و تجارت برای افتتاح 3 واحدتولیدی شرکت کاله به آمل سفر کرده است.

دولت شب عید صنعت صنعت معدن کالاهای اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر