کد خبر: 584602 A

امام جمعه کرج در حضور سرزده به صحن شورا؛

نماینده ولی فقیه در استان البرز در صحن علنی شورای شهر کرج به طور سرزده، حاضر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله حسینی همدانی، امروز در سی و ششمین جلسه شورای شهر کرج بدون اطلاع قبلی، حاضر و در جریان روند برگزاری جلسه و تعامل و گفت و گوی شورا و شهرداری قرار گرفت.

وی در پایان این جلسه با عنوان اینکه فرصتی مهیا شد که برای پاسخ بازدید، اعضای شورا، در صحن حاضر شود، مواردی را به مدیریت شهری، تذکر داد و اظهار داشت: باید توجه کرد که دوران مسئولیت و مدت خدمت به مردم کوتاه است. سعی کنید سوار بر مسئولیت خود باشید و با درستی امانتدار مردم بمانید. قدرت امانتی است که در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا به مردم خدمت کند و سعادت انسان بر این است که از این فرصت با عمل خیر دنبال کند و این چیزی است که قطعا مورد توجه خداست. 

وی با یادآوری کار صادقانه، گفت: تصویب لوایح را با در نظر داشتن مصلحت شهر و مردم، انجام دهید و امانت را به سلامت به منزل برسانید.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر نا امید نکردن مردم، خاطرنشان کرد: دشمنان در صدد ناکارآمد نشان دادن نظام هستند و مسئولان اگر بد عمل کنند این شائبه ایجاد می شود که نظام خوب عمل نمی کنند و این ظلم به مردم و نظام است.

نماینده ولی فقیه با عنوان اینکه اعضای شورا دنبال سیاسی کاری نباشند، تصریح کرد: انجام کار سیاسی مانعی ندارد و معنای آن  با توجه به ساختار و نظام مند بودن افراد و انتخاب مجدد شان توسط مردم، مشخص می شود که البته خوب و پسندیده است.

امام جمعه شهر کرج با یادآوری کمبود در ساختارهای‌شهر، گفت: سازه‌ها مناسب نیستند بنابراین لوازم شهرداری باید مهیا شود لذا انتقاد باعث رشد است اما باید در فضای دوستانه مطرح شود.

وی ادامه داد: فضای جلسه شورا، فضای تضارب آرا و رفت و برگشت نظرات باشد و طوری رفتار نشود که بعد از 4 سال، تنها به انتقاد گویی بگذرد و بیلان قابل ملاحظه ای در دست نباشد.

آیت الله حسینی همدانی با انتقاد از جبهه‌گیری شورا و شهرداری مقابل یکدیگر، خاطرنشان کرد: چشم‌ها را باید شست و اگر مسئولان شهر می‌خواهند کار کنند با کمک کردن به انجام کار سرعت دهید.

وی به محله محوری و مسجد محوری در مدیریت بحران اشاره و تصریح کرد: یکی از بهترین سازه ها، مساجد هستند که اگر گنجایش لازم را داشته باشد و شناسایی و توجه شود، می‌تواند با تجهیز مساجد، مکان قابل امنی در مواقع بحرانی، داشت.

آیت الله حسینی همدانی با تذکر ضرورت پیشی گرفتن مسئولان در انجام کارهای مردم، گفت: برای مصوبات جمعیت امروز را نبینید بلکه با نگاه به آینده، برنامه ریزی کنید.

شورای شهر کرج نماینده ولی فقیه در کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر