کد خبر: 578568 A

نجفی مطرح کرد:

هفتمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرج، استاندارالبرز در دفتر امام جمعه کرج تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی به اجتماع چشمگیر روز گذشته مردم استان البرز در پاسخ به برخی کارشکنی ها اشاره کرد و اظهارداشت: حضورخوب مردم استان البرز و شهرکرج، روز گذشته، پیمان و میثاق مجددی با مقام معظم رهبری و ولایت فقیه بود و اعلام انزجار از کسانی که از حق اعتراض می خواستند سوء استفاده کنند.

وی تصریح کرد: مسائل مختلفی را از زبان مردم از روز اول شاهد بودیم، درباره مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و.. خطابم به مسئولان استان و مدیران است که باید برای اینگونه صداها گوش شنوا داشته باشند و فرصتی فراهم شود تا امکان بیان مسائل و دغدغه ها وجود داشته باشد.

استاندارالبرز ادامه داد: مردم باید راحت بتوانند با مدیران و سایر قوا اعم از قوه مجریه، قضائیه و مقننه مسائل خود را مطرح کنند.

نماینده عالی دولت در استان با قدردانی از اجتماع بزرگ روز گذشته مردم کرج  و استان البرز تصریح کرد: از این صف و صفوف مردم، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج که مانع سوء استفاده دیگران شدند، قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه کم و کاست های فراوانی وجود دارد، اضافه کرد: فضای وحدت و دوستی و امکان شنیدن حرف های به حق مردم را باید حفظ کنیم.

 

جایگاه نخست البرز در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در ادامه با اشاره به جمعیت شهدای استان البرز خاطرنشان کرد: رتبه اول استان البرز در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کشور جایگاه ارزشمندی است، ضمن اینکه تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس استان البرز با جمعیت 500 هزار نفری آن سالها 4 هزار شهید بوده است و این نشان می دهد که البرز جایگاه ویژه ای در سهمیه ایثار و شهادت دارد.

نجفی در ادامه با تأکید بر برنامه ریزی برای برگزاری کنگره سالانه شهدا در استان گفت: مقدمات برگزاری این کنگره استانی در سال 97 چیده شود و از فرصت مناسبی که با اجتماع این خانواده های معظم از روایتگری خاطرات پدران و مادران شهدا و مصاحبه ها و ثبت روایات آن ایام بوجود خواهد آمد در جهت ترویج فرهنگ اصیل ایثار و شهادت در جامعه بهره برد.

استاندارالبرز با تأکید بر ضرورت خروجی مناسب از جلسات و عدم بطالت زمان در نشست ها به موضوع دغدغه سرکشی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و تجربه های شیرین این دیدارها در سایر استانها اشاره و تصریح کرد: هیچ خانواده شهید و ایثارگری نباید از صف دیدار مسئولان جا بماند و این مهم از نگاه مسئولان مغفول واقع نشود.

 

تحرک جدید اشتغال در البرز

رئیس کارگروه اشتغال استان در ادامه به اقدامات استان برای ایجاد فرصت های شغلی پرداخت و گفت: در بحث اشتغال با تسهیلات اعتباری از بخش اقتصاد مقاومتی جزو 5 استان برتر در کشور هستیم، این حق البرز است که در این زمینه شناخته شود.

وی در این رابطه اشاره ای به تازه ترین آمارهای ثبت شده شغل در سامانه رصد استان داشت واضافه کرد: تا آخر شهریورماه تنها 500 نفر شغل در این سامانه ثبت شده بود که در آخرین جلسه شورای اشتغال استان رقمی بیش از 18 هزار فرصت شغلی ثبت شده اعلام شد و تا امروز نیز آنچه در سامانه به ثبت رسمی رسیده است رقمی بیش از 20 هزار فرصت شغلی را نشان می دهد.

استاندار البرز گفت: سهمیه استان برای ایجاد شغل 33 هزار فرصت شغلی بوده است که سقف این سهم را در استان تا 45 هزار فرصت شغلی ارتقاء داده ایم.

 

استاندار البرز هفتمین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر