کد خبر: 568197 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

استاندار زنجان گفت: تسریع در روند تصمیم گیری ها و اجرای پروژه های عمرانی شهرها و روستاهای استان یکی از وظایف مهم اعضای شوراهای اسلامی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اسدالله درویش‌امیری امروز در جلسه شورای شهر زنجان گفت: اعضای شورا باید با نظارت صحیح، در هموار کردن مسیر توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای استان به شهرداران و دهیاران کمک کنند و با در نظر گرفتن مصالح عمومی جامعه، از هرگونه ایجاد تعلل و مانع و اعمال سلایق شخصی و جناحی در روند تصمیمات عمرانی شهرها و روستاها، بپرهیزند.

 درویش‌امیری با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها رابطان و حلقه واسط میان افکار عمومی و مسئولان هستند، گفت: منتخبان شوراها چنانچه در جایگاه حقوقی خود به وظایف محوله قانونی به درستی عمل کنند، می توانند رابطان خوبی میان مردم و مسئولین در جامعه باشند.

وی، با اشاره به اینکه  نمایندگان شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان می‌خواهیم تا با جلوگیری از افزایش نیروی انسانی مازاد در شهرداری‌ها و مجموعه‌های اداری استان، از افزایش هزینه‌های غیر متعارف در نظام اداری جلوگیری کنند، گفت: قانونگذار، برای شورای استان، اعتبار و جایگاه ویژه‌ای قائل شده؛ به‌گونه‌ای که رئیس این شورا، عضو شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خواهد بود و می‌تواند با انتقال نظرات اعضای شورا در نظام برنامه ریزی استان دخیل باشد.

استاندار زنجان در ادامه اضافه کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان با رای مستقیم مردم به عنوان نمایندگان آنها انتخاب می شوند و باید به تعهدات و سوگند خود پایبند باشند زیرا این سوگند به منزله سوگند در پیشگاه خداوند است و برای رعایت امانت و حفظ حقوق مردم و بیت المال که باید از سوی اعضای شورا مورد توجه جدی قرار گیرد، باید متعهد شوند که صادقانه در مسائل مربوط به مردم و جامعه، رفتار نمایند.

درویش امیری با بیان اینکه تاکنون 5 دوره از استقرار نظام شورایی در مدیریت شهرها و روستاهای کشور گذشته و با تصویب و اصلاح قوانین، هم اکنون قانون جامع و کاملی در اختیار شوراهای استان ها قرار دارد، تصریح کرد:با ضوابط مشخص شده، اکنون شوراها باید گام های بلندی در جهت ارتقاء جایگاه شورا و انجام وظایف نظارتی این نهاد مشورتی در کشور بردارند و با جلب اعتماد مدیریت کشور، این اطمینان خاطر را برای حاکمیت و مردم ایجاد کنند که با واگذاری وظایف بیشتر به نظام شورایی، می توان در راستای اجرای وظایف نظام اداری کشور، تسهیل و تسریع صورت بگیرد.

استاندار زنجان انتخاب نمایندگان شوراهای استان در شورای عالی کشور به منزله انتخاب افرادی توانمند و به عنوان زبان گویای شوراهای استان است، ابراز امیدواری کرد: با افزایش تعامل و همراهی شوراهای منتخب در شهرها و روستاهای کشور، گام های موثری در راستای توسعه و آبادانی کشور برداشته شود.

استاندار زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر