کد خبر: 568162 A

علی رحمتی خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از اول بارش‌ها تاکنون ۱۵ هزار کیلومتر باند، برف‌روبی در محورهای مواصلاتی این استان انجام شده است.

به گزارش ایلنا، علی رحمتی با بیان اینکه ۴۲۰ راهدار در جاده‌های مواصلاتی استان حضور دارند و از تمامی ظرفیت راهدارخانه‌ها برای خدمت‌رسانی به مسافران استفاده می‌شود، افزود: دو هزار تن مخلوط شن و نمک نیز در جاده‌ها مصرف شده و با تلاش راهداران تمامی محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان بازگشایی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان درباره وضعیت راه‌های روستایی نیز افزود: از هزار و ۵۸۳ روستا، راه ارتباطی تنها ۵۰ روستا مسدود است.

رحمتی تاکید کرد: این روستاها در شهرستان‌های خلخال، کوثر، مشگین شهر و خلخال واقع شده‌اند و تا ۲۴ ساعت آینده راه ارتباطی این روستاها نیز بازگشایی خواهد شد.

وی به استقرار ۱۲۰ اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و افزود: راهداران با ۲۶۰ دستگاه ماشین‌آلات نسبت به بازگشایی معابر اقدام می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان تصریح کرد: ۹ راهدارخانه ثابت و چهار راهدارخانه سیار نیز در حالت آماده‌باش هستند.

اردبیل علی رحمتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر