کد خبر: 566214 A

یحیی رحمتی خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان از فعالیت ۷۵ قلم‌زن و حکاک در حوزه صنایع دستی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از زنجان، یحیی رحمتی در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های این اداره در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین بسته حمایت از کارگاه‌های صنایع دستی و گردشگری است.

این مقام مسوول به راه‌اندازی چهار کارگاه صنایع دستی و ایجاد ظرفیت های جدید هتلینگ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در همین راستا 2 هتل در استان راه اندازی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان یکی دیگر از رسالت‌های این مجموعه در راستای اقتصاد مقاومتی را حمایت از کارگاه‌های بزرگ اعلام کرد و گفت: در بخش صنایع دستی هم برندسازی، حکاکی و قلم‌زنی، شیوه‌های نوین فروش، نمایشگاه‌های ملی و بازارچه‌های صنایع دستی در اولویت کار قرار گرفت.

رحمتی از فعالیت 75 قلم زن و حکاک در حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: در کارگاه های مس استان زنجان زمینه اشتغال یک هزار و 700 نفر فراهم شده است.

این مقام مسوول با یادآوری اینکه قلمزنی ضریح امامین عسکریین هم از سوی هنرمندان زنجانی انجام شد، گفت: در هنر میناکاری هم 133 نفر آموزش دیده و 80 نفر در حال تولید در این زمینه هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به راه اندازی 16 وب سایت در زمینه شیوه های نوین فروش اشاره کرد و گفت: تاکنون برای 685 کارگاه روستایی مجوز صادر شده است.

وی به فعالیت 29 کارگاه چاقو در روستای اندآباد اشاره کرد و گفت: در سال جاری 389 فروشگاه صنایع دستی در استان فعالیت دارند.

رحمتی با یادآوری اینکه در بازارچه صنایع دستی رختشویخانه زنجان 22 غرفه و شش کارگاه فعالیت می کنند، گفت: زمینه اشتغال 412 نفر در ناحیه کارگاهی ظریفان و 600 نفر در نیکان فراهم می شود.

یحیی رحمتی گردشگری زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر