کد خبر: 566046 A

مدیرکل مدیریت بحران لرستان خبرداد:

مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان از ثبت 240 زمین لرزه در این استان از ابتدای سالجاری تاکنون خبرداد.

به گزارش ایلنا، رضا آریایی با اعلام این خبر اظهار داشت: از 21 آبان ماه سال جاری تاکنون 135 زمین لرزه در لرستان به وقوع پیوسته است.
 
وی گفت: بیشتر این زلزله‌ها در بروجرد و کوهدشت و نورآباد بوده و بزرگترین آنها 4.5 ریشتر بوده که در شهر بروجرد ساعت 2 بامداد اتفاق افتاد.
 
آریایی با اشاره به زلزله 4.5 ریشتری بروجرد، اضافه کرد: در حال حاضر در حال برآورد خسارت وارده هستیم در این زلزله به یکسری از مراکز درمانی و مدارس و بیمارستان‎ها خسارت وارده شده است.
 
وی با اشاره به اختصاص تسهیلات یارانه‎دار به زلزله‎زدگان بیان کرد: تسهیلات بانکی یارانه‎دار به زلزله زدگان کرمانشاه داده می‎شود و بودجه از استانی دیگر کسر نخواهد شد.
 
مدیرکل مدیریت بحران لرستان با بیان اینکه اعتبارات حوادث بین شهرها عادلانه توزیع می‎شود، افزود: توزیع اعتبارات حوادث براساس خرابی و خسارت توزیع خواهد شد و هیچ حقی از کسی و شهری ضایع نمی‎شود.
 
آریایی با اشاره به توزیع امکانات در پایگاه‎های هلال احمر، اظهار کرد: ما امکانات را در نقاط مختلف توزیع می‎کنیم و هرگز همه امکانات را نمی‏‎شود در یک ‎جا جمع‌آوری کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: زلزله کرمانشاه بر گسل‎های بروجرد هم تأثیر گذاشته و موجب نگرانی مردم لرستان به ‎ خصوص بروجرد شده است.
 
مدیرکل مدیریت بحران لرستان با اشاره به ایستگاه زلزله نگاری در بروجرد، تصریح کرد: دو ایستگاه زلزله نگاری در بروجرد فعال است که زلزله‎های نیم ریشتری را نیز در بروجرد ثبت می‌کند.

بودجه زمین مدیریت بحران یارانه زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر