کد خبر: 565965 A

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: دولت فضای آزاد سیاسی در دانشگاه ها را مهیا کرده است.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنامجو درنشست با اعضای انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی و انجمن اسلامی امید دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دولت فضای آزاد سیاسی در دانشگاه ها را مهیا کرده است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید بستر لازم را برای فعالیت سیاسی، اجتماعی و علمی دانشجویان فارغ از هرگونه گرایش سیاسی مهیا کرده و ضروری است دانشجویان از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را با تعامل یکدیگر ببرند .

استاندار اردبیل ادامه داد: نهضت بیداری، آگاهی، ضد استبدادی و آرمانگرایی همه دست به دست هم داد تا جنبش دانشجویی علیه استبداد زمان به جریان بیافتد.

بهنامجو تصریح کرد: دانشجویان در آن سال های پر التهاب توانستند رسالت سنگین خود در زمینه استقلال خواهی و آزادیخواهی را بخوبی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان قشری فعال و آرمانگرا هستند که می‌توانند علاوه بر فعالیت سیاسی، مطالعات اجتماعی خود را توسعه داده و برای کاهش آسیب های اجتماعی پیشگام باشند .

ناصر نصیری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز گفت: در دولت تدبیر و امید تحقق مطالبات دانشجویی مورد توجه قرارگرفته و همه تشکل ها فعالیت خوبی در زمینه های مختلف دارند هرچند دغدغه هایی هم در ارتباط با فعالیت سیاسی در بین دانشجویان وجود دارد که قابل حل است .

وی افزود: تشکل های دانشجویی می توانند با تعامل یکدیگر فعالیت آزادانه ای داشته باشند.

نصری گفت: نباید محدودیتی برای فعالیت سیاسی دانشجویان ایجاد شود چرا که تمامی روسای دانشگاه ها در این مورد توجیه هستند و نباید فضای دانشگاه امنیتی شود .

اردبیل اکبر بهنام جو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر