کد خبر: 555840 A

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور اعلام کرد:

رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: در ایام اربعین 140 هزار زائر از 11 فرودگاه کشور به عراق سفر کردند.

به گزارش ایلنا، سردار حسن مهری اظهار داشت: 140 هزار مسافر از 11 فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، تبریز، کرمان، ساری، گرگان، یزد، اردبیل، ایلام و کیش به کربلای معلی اعزام شدند و فرودگاه‌های کرمانشاه، اهواز و آبادان نیز پذیرای زائرانی هستند که قصد خروج از کشور از طریق مرز‌های زمینی را دارند.
 
مهری افزود: با تمهیدات پیش‌بینی شده توسط پلیس فرودگاه و تعاملات و برگزاری جلسات با ارگان‌های دست‌اندر‌کار در اعزام زائران اربعین به لطف خداوند این عملیات گسترده و حساس به بهترین شکل در حال برگزاری است.
 
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور خاطرنشان کرد: پلیس فرودگاه با راه‌اندازی قرارگاه فرعی ابوذر و دریافت تدابیر سلسله مراتب فرماندهی و همکاری با دیگر نهاد‌های فرودگاهی، تمام توان عملیاتی خود را در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زوار اربعین حسینی (ع) به کار گرفته است.
 
این مقام ارشد انتظامی گفت: بدی آب و هوا و شرایط جوی عراق در روز‌های گذشته و لغو یا تاخیر برخی پرواز‌ها موجب نارضایتی شماری از مسافران شد که خوشبختانه با در پیش گرفتن تدابیر مناسب از سوی پلیس فرودگاه و هماهنگی با مسئولان مسائل به خوبی مدیریت شده و به آرامش رسید.
 
وی با تاکید براینکه تمامی اقدامات لازم برای تامین امنیت زائران در فرودگاه‌های کشور پیش‌بینی شده و انجام گرفته است، اظهار کرد: پیش از اجرای ماموریت اربعین جلسات توجیهی و آموزشی متعددی برای کارکنان برگزار و وظایف هربخش یا شخص به دقت مشخص شده تا هیچ گونه خلاء امنیتی در حوزه ماموریتی وجود نداشته باشد.

عراق فرودگاه هواپیما یزد اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر