کد خبر: 555764 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مهران گفت: تاکنون بیش از یک میلیون و 63 هزار زائر اربعین از مرز مهران به کشور عراق تردد داشته اند.

مجید زرگوشی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: خروج زائران اربعین از مرز مهران تنها با گذرنامه و روادید معتبر امکان پذیر است و خبر آزاد شدن مرز مهران که در برخی کانال‌های خبری در فضای مجازی منتشر شده، شایعه است.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از 100 هزار نفر از زائران بدون گذرنامه و روادید توسط پلیس ایلام از مرز مهران به شهرهای خود بازگردانده شدند.

زرگوشی افزود: طبق اعلام پلیس راهور استان ایلام در حال حاضر وضعیت ترافیکی در محورهای این استان روان بوده و هیچگونه حجم ترافیکی در این محورها وجود ندارد.

شهر مهران به بزرگترین پارکینگ کشور تبدیل شد

وی ادامه داد: از فردا بدلیل حجم بالای بازگشت زائران و ترافیک احتمالی، ممکن است محور مهران-ایلام یک طرفه شود و افرادی که قصد سفر از ایلام به مهران را دارند از محورهای شهرستان ملکشاهی و ترشابه به این شهرستان استفاده کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری مهران خاطرنشان کرد: 90 درصد زائرانی که از مرز چذابه و شلمچه وارد کشور عراق شده اند در بازگشت بدلیل نزدیک بودن مسیر از طریق مرز مهران به کشور وارد می شوند و ممکن است این مسئله باعث حجم بالای تردد در این استان شود.

مهران3

وی در مورد وضعیت پارکینگ‌های شهرستان مهران افزود: مشکل مستقر شدن خودروی زائران در پارکینگ‌های این شهرستان وجود ندارد و تاکنون 700 دستگاه اتوبوس در پارکینگ برکت مستقر شده اند و زائران با ورود به پایانه مرزی شهرستان مهران از کمربندی این شهر عبور کرده و برای سفر به شهرستان‌های خود هیچگونه مشکلی ندارند.

وی گفت: 60 درصد از زائران اربعین حسینی از پایانه مرزی مهران تردد دارند و 40 درصد دیگر از طریق مرزهای هوایی، شلمچه و چذابه به این کشور سفر می کنند.

 

ایران عراق کربلا معاون سیاسی استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر