کد خبر: 555703 A

فرماندار قشم مطرح کرد:

فرماندار شهرستان قشم گفت: همکاری‌های اقتصادی- تجاری و سرمایه‌گذاری با حضور تجار و بازرگانان کشور عمان و شهرستان قشم شتاب می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا نصری در جمع نمایندگان رسانه‌های‌گروهی اظهار داشت: کشور عمان از دیر باز مشترکات فرهنگ و تجاری گسترده‌ای با کشورمان داشته و در این دولت نیز با همت دولتمردان، همکاری‌های هرمزگان و قشم روندی رو به رشد داشته است.
 
وی از صادرات 95 هزار تنی میوه و تره‌بار از استان هرمزگان به عمان به‌عنوان نمونه بارزی از توان تجارت و رفع نیازهای صادرات و واردات دو طرف یاد کرد و افزود: با بازدیدهای انجام‌شده از سیمان، در و پنجره‌سازی و اسکله کاوه، امیدواریم همکاری‌ها آینده بیش‌ از پیش در حوزه تجارت، سرمایه‌گذاری و توریسم افزایش یابد.
 
فرماندار قشم همچنین استقبال عمانی‌ها برای واردات احشام به این کشور را نشان از بازار خوب عمان برای قشم و استان هرمزگان در حوزه دامپروری دانست و بر ضرورت فراهم آمدن تسهیلات به‌منظور صادرات دام به عمان تأکید کرد.
 
وی با اشاره به مغفول ماندن بخش‌هایی از نیازها و ظرفیت‌های عمان و استان هرمزگان و قشم، اضافه کرد: امیدواریم با فراهم آمدن زمینه‌های رفت‌ و آمد هیئت‌های تجاری و اقتصادی، با توجه به مزیت‌های وجود منطقه آزاد در قشم، شاهد حضور بیشتر عمانی‌ها در بازار قشم باشیم.
 
نصری همچنین از علاقه‌مندی عمانی‌ها به انواع تولیدات سیمان و کلینکر و همچنین مصالح ساختمانی در قشم گفت و افزود: با افزایش تبادلات تجاری، علاوه بر رفع نیازهای منطقه، می‌توان از مزیت‌های هم‌جواری و نزدیکی جغرافیایی و معافیت‌های مالیاتی قشم به‌عنوان بخشی از ظرفیت‌های این منطقه برای توسعه تبادلات تجاری بهره برد.
 
قشم با 150 هزار نفر جمعیت، یکی از نزدیک‌ترین مناطق کشورمان به عمان است و تبادلات تجاری- مسافرتی قشم نیز از سه سال گذشته تاکنون روندی رو به رشد داشته است.

رسانه سرمایه سرمایه گذاری عمان قشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر