کد خبر: 554397 A

در هفت ماهه نخست سال جاری گواهینامه حمل بهداشتی پنج قلم کالا در قالب 49 محموله از طریق این اداره کل صادر شده است.

به گزارش ایلنا، کامران زیبا کردار با اعلام خبر صادرات ماهی قزل‌آلای کردستان به کشور روسیه افزود: امروزه کشور در راستای اقتصاد مقاومتی نیاز به گستردگی منابع غیر نفتی جهت ارز‌آوری دارد و دامپزشکی استان برخود لازم می‌داند هرگونه همکاری قانونی را با تولید کنندگان و صادرکنندگان دام و فرآورده‌های مرتبط داشته باشد.

وی در ادامه گفت: در هفت ماهه نخست سال جاری گواهینامه حمل بهداشتی پنج قلم کالا در قالب 49 محموله از طریق این اداره کل صادر شده است.

زیبا کردار اضافه کرد: این محموله ها شامل 2255 رأس گاو و گوساله بالغ بر 175 تن ماهی منجمد خوراکی، 13 هزار قطعه ماهی زنده زینتی، 15تن پشم گوسفندی بوده است که به کشورهای عراق، روسیه، عمان، امارات متحده عربی، هندوستان، آمریکا و ترکیه صادر شده‌اند.

وی به اهمیت صادرات ماهی قزل آلا به روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: استانداردهای کنترل کیفیت روسیه بسیار پیشرفته و حساس می باشد و صادرات ماهی قزل آلای کردستان به این کشور نشان دهنده دقت پروسه تولید، فرآوری وکنترل های بهداشتی دامپزشکی دارد و اظهار امیدواری کرد حجم و ارز آوری صادرات در سال جاری سرعت بیشتری پیدا کند  و از همه پتانسیل های ارز آوری به منظور کمک به اقتصاد کشور استفاده شود.

 

 

اقتصاد کشور امارات متحده عربی روسیه عمان کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر