کد خبر: 551352 A

توسط سرمایه گذاران خارجی صورت گرفت؛

سرمایه‌گذاری 400 میلیون دلاری توسط سرمایه‌گذاران خارجی در شهرستان طبس قطعی شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا، جلسه مشترک سرمایه گذاران آلمانی، قزاقستانی و چینی در معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس برای ساخت کارخانه فروسیلیس آلومینیوم برگزار شد.

یورگن‌هاین و پرفسور ژرمانف سرمایه‌گذاران آلمانی‌ در این جلسه عنوان کردند برای این کارخانه به 300 مگاوات برق، 50 لیتر آب در ثانیه نیاز خواهیم داشت و به گونه‌ای طرح اجرا می‌شود که با توجه به شرایط منطقه مصرف برق افزایش یافته اما مصرف آب کاهش می‌یابد.

نمایندگان آلمانی افزودند: در آینده نزدیک شرکت فرو آلیاژ فولاد طبس به ثبت خواهد رسید.

این سرمایه‌گذاران آلمانی عنوان کردند یکسال زمان می‌برد که کارخانه احداث شود و از زمان احداث نیز  یکسال طول می‌کشد تا به بهره‌برداری برسد.

سرمایه گذاران آلمانی در پاسخ به نگرانی طلائی مقدم معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس در خصوص آلایندگی کارخانه نیز اظهار داشتند: به هیچ عنوان در این زمینه نگرانی نداریم. این کارخانه از پروژه‌هایی است که مصرف برق دارد و عملا آلایندگی ندارد و استانداردها را اخذ کرده و آلایندگی آن از سطح استاندارد بسیار پایین‌تر است.
 
سرمایه گذاران چینی و قزاقستانی نیز گفتند: آلیاژی که تولید خواهیم کرد آلیاژی است که همه ما را به آسمانها و کهکشان‌ها خواهد برد.
 
آنها با بیان اینکه این صنعت یک انقلاب صنعتی را در دنیا به وجود آورده و کل دنیا به آن نیاز دارد افزودند: با کشورهای اروپایی همکاری خاصی داریم و تامین آلیاژ کوره‌های آنها را نیز ما به عهده داریم.
 
این سرمایه گذاران خاطر نشان کردند: کوره‌هایی که در کارخانه طبس نصب خواهند شد بالاتر از استاندارد جهانی خواهد بود.

این افراد از همکاری فرماندار ویژه طبس تشکر کرده و جلسات را بسیار خوب دانسته و  افزودند: بار اول است که به ایران آمده‌ایم و کل مردم منطقه ما را در آغوش گرفتند و خواستند این کارخانه راه‌اندازی شود و دیدیم که افراد و کارشناسان دولتی خیلی قوی بودند و همکاری خوبی وجود دارد.
 
 معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس نیز گفت: جلسه خوبی بود خوشحالم در شهرستان من هستید، تمام سعی و تلاش خود را میکنیم که کار را سهل و آسان کنیم.
 
سید مهدی طلایی مقدم گفت: ستادی داریم به نام تسهیل سرمایه گذاری که رئیس آن در کشور جهانگیری در استان استاندار و در شهرستان فرماندار است که سعی می‌کنیم این پروژه را از طریق این ستاد پیگیری کنیم.

وی از این سرمایه‌گذاران خواست: اطلاعات مورد نیاز خود را شفاف مطرح کرده تا شفاف پاسخ داده شود.

وی اظهار امیدواری کرد: هرچه زودتر شاهد عملیاتی شدن پروژه باشیم.
 
لازم به ذکر است این سرمایه گذاری علاوه بر ایجاد اشتغال ۴۰۰‌نفری در جهت جلوگیری از خام فروشی و استفاده بهینه از صنایع معدنی در راستای اقتصاد مقاومتی در طبس شکل خواهد گرفت.

سرمایه گذاران سرمایه گذاری صنعت کشورهای اروپایی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر