کد خبر: 544141 A

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل:

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل از راه‌اندازی استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتی (PRP) برای درمان شکست مکرر لانه گزینی در انتقال جنین در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهران اوچی اردبیلی با اعلام این خبر افزود: استفاده از این روش درIVF  می‌تواند با افزایش میزان چسبندگی دیواره رحم، عمل لانه گزینی جنین را تا حد زیادی بالا ببرد.

وی اظهار داشت: فاکتورهای رشد پلاکتی در آزمایشگاه از خون محیطی مادر جدا شده و 36 – 24 ساعت قبل از انتقال جنین، به داخل رحم مادر تزریق می‌شود تا میزان موفقیت جنین در لانه گزینی را بیفزاید.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل خاطرنشان کرد: طبق نتایج حاصله از استفاده از این روش در سایر مراکز درمان ناباروری کشور نشان می دهد که عمل لانه گزینی در 65 درصد افراد تحت درمان موفقیت آمیز بوده است.

اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه روش های درمان ناباروری از جمله IUI ،IVF وICSI، فریز و نگهداری جنین، اسپرم و تخمک و همچنین تعیین جنسیت در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی انجام می‌گیرد، اظهار داشت: در این مجموعه تلاش می‌شود بهترین و جدیدترین خدمات درمانی به زوجین نابارور استان اردبیل و استان‌ها و کشورهای همجوار ارائه شود.

وی افزود: این مرکز در راستای سلامت باروری و ایجاد امید به زندگی با بهره گیری از جدیدترین امکانات، تکنیک های آزمایشگاهی و نیروهای انسانی متخصص آموزش دیده در پژوهشگاه رویان آماده ارائه خدمات به زوجین نابارور است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل به اجرای طرح حمایت از زوجین نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز  اشاره و تصریح کرد: در این طرح به منظور تحقق سیاست های افزایش جمعیت کشور، زوجین ناباروری که شرایط لازم برای بهره‌مندی از این طرح را دارند از ۸۵ درصد تخفیف جهت انجام خدمات درمانی خود بهره‌مند می شوند.

اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر