کد خبر: 544015 A

یک استاد دانشگاه مطرح کرد:

دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیم چشم ایران، نسبت به عوارض ناشی از جراحی زیبایی و تزریق روی صورت، هشدار داد.

به گزارش ایلنا، محسن بهمنی کشکولی در آستانه برگزاری بیست و هفتمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، اظهارداشت: در کنگره امسال، یک سمپوزیوم و سه کارگاه مربوط به جراحی‌های زیبایی صورت، مجاری اشک و تومورهای پلک خواهیم داشت که با حضور میهمانان خارجی برگزار می‌شود.
 
مسئول گروه‌های تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم در کنگره امسال، از حضور پنج میهمان از آمریکا، هلند و همچنین آسیا و اقیانوسیه خبر داد و گفت: این افراد، سخنرانی‌های مهمی در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم خواهند داشت.
 
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه به جراحی‌های زیبایی و ترمیمی صورت و عوارضی که می‌تواند بر روی چشم و اطراف چشم داشته باشد، اشاره کرد و افزود: هرگونه عمل جراحی و غیر جراحی در نواحی میانی و فوقانی صورت، بر روی چشم و ارگان‌های چشم دخالت دارد.
 
بهمنی کشکولی، بر ضرورت پیشگیری از عوارض چشمی این قبیل جراحی‌های زیبایی صورت تاکید کرد و گفت: جراحی‌های زیبایی در ناحیه پلک‌ها، ابروها و گونه‌ها و پیشانی، می‌تواند بینایی را تحت تاثیر قرار دهد.
 
دبیر علمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران، اظهار داشت: ما نمی‌گوییم چه کسی باید در کجای صورت جراحی کند، اما اگر قرار است جراحی یا تزریق از پیشانی تا گونه صورت بگیرد، قبل از آن بهتر است با معاینه چشم پزشکی همراه باشد.
 
به گفته وی، خشکی چشم، اشک ریزش، تغییر غیر طبیعی محل پلک‌ها، مژه‌ها، دوبینی، کاهش دید و...، از جمله عوارض ناشی از جراحی و تزریق است.
 
بهمنی کشکولی با اعلام اینکه جراحی و تزریق هر دو عارضه چشمی می‌تواند به دنبال داشته باشد، افزود: چون تعداد کارهای غیر جراحی مثل بوتاکس، فیلر و...، بیشتر است، در نتیجه این قبیل کارها بیشتر عارضه دارد. در عین حال، عوارض ناشی از جراحی بر روی چشم و اطراف چشم، خیلی جدی تر است.
 
مسئول گروه‌های تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم در کنگره امسال چشم پزشکی ایران، ادامه داد: شایع‌ترین عوارض ناشی از تزریق، افتادگی پلک‌ها، عدم بسته‌شدن پلک‌ها، انسداد مجرای چشمی و ریزش مداوم اشک است.
 
وی در ارتباط با ماندگاری عوارض تزریق بر روی چشم و بینایی فرد، گفت: عارضه چشمی ناشی از بوتاکس بر می گردد، اما عوارض ژل‌های غیر استاندارد ماندگار است.
 
بیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران از ۱۳ تا ۱۶ آذر ۹۶ در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می‌شود.

اقیانوسیه ایران پلاستیک جراحی زیبایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر