کد خبر: 543757 A

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی:

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل با بیان اینکه تک تک ائمه معصومین(ع) دهه اول محرم را برای امام حسین(ع) عزاداری کرده اند، تصریح کرد: منظور از این عزاداری این است که اهداف و فلسفه قیام نهضت عاشورا مشخص شود.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اندیشه‌حسینی در دانشگاه محقق‌اردبیلی گفت: گذشتن از وجود خود و خانواده خود در راه قرآن و دین و ایستادگی در مقابل ظلم و ظالم و آنهایی که در ترویج و توسعه گناه و معصیت فعالیت می‌کنند، دو درس مهم عاشورا برای ما است.

وی با تاکید بر اینکه باید برای اعتلای کلمه توحید، خون و وجود خویش را تقدیم کنیم، افزود: تنها شهیدی که لقب ثارالله گرفته است، امام حسین(ع) است.

حسنی با بیان اینکه تک‌تک ائمه معصومین(ع) دهه اول محرم را برای امام حسین(ع) عزاداری کرده‌اند، تصریح کرد: منظور از این عزاداری این است که اهداف و فلسفه قیام نهضت عاشورا مشخص شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه سینه زنی، زنجیرزنی و گریه مقدمه‌ای برای رسیدن به شناخت و معرفت سیدالشهدا است، خاطرنشان کرد: احیای سنت حسنه عزاداری و نهضت سیدالشهدا و ایستادگی و پایداری بر این امر، ثوابش کمتر از شهادت در راه سیدالشهدا نیست.

گفتنی است، این نمایشگاه 15 تا 26 مهرماه سال‌جاری از ساعت 10 صبح الی 16 عصر پذیرای بازدیدکنندگان است.

اردبیل دانشگاه محقق اردبیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر