کد خبر: 543433 A

شهردار رشت در مراسم معارفه اش مطرح کرد:

مسعود نصرتی با تاکید بر به کار گیری جوانان و بانوان در مناصب مدیریتی گفت: در قزوین نیز چنین رویکردی داشتیم و در رشت پررنگ تر به آن خواهیم پرداخت.

به گزارش ایلنا از رشت، مسعود نصرتی گفت: مجلس معارفه ای تدارک دیده شد تا در کنار هم قرار بگیریم و میثاقی برای حرکت داشته باشیم.

شهردار رشت افزود: فضایی که به واسطه اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر رشت و شهروندان خوب و با فرهنگ شهر باران به وجود آمد بار سنگینی بر دوش من گذاشته است و باید با اتحاد و همدلی اهداف و ماموریت های تعریف شده را پیش ببریم.

 وی ضمن تشکر از همه نمایندگان رشت در مجلس، اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مردم خوب و با اصالت و با هویت شهر باران تصریح کرد: معارفه در سالن ۷۰۰ نفره که مملو از جمعیت است حتما انتظار شروعی با اقتدار را به همراه دارد. امیدوارم به خواست خدا و با گام های استوار رو به جلو حرکت کنیم.

 مسعود نصرتی خاطر نشان کرد: برنامه ای که برای شهرداری رشت ارائه کردم با عنوان شکوفایی رشت ارائه شده است و این شکوفایی هنوز دیر و دور نیست.

وی با اعلام اینکه شهر رشت در گذشته در جمع پنج شهر صاحب زیر ساخت بوده است اما امروز از آن جایگاه فاصله گرفته است افزود: باید در کنار هم و با کمک یکدیگر برای برگرداندن رشت به جایگاه واقعی که شایسته مردم رشت باشد تلاش کنیم.

 نصرتی ضمن تشکر از حضور  مشاور عالی سازمان برنامه بودجه کشور اظهار امیدواری کرد که با حمایت های آقای  نوبخت به عنوان رئیس سازمان برنامه بودجه به شکوفایی رشت با توجه به صنعت گردشگری و محیط زیست شهری دست یابیم.

شهردار رشت با اعلام اینکه بیست سال است موضوع دو رودخانه رشت و تالاب عینک و سراوان مطرح می شود و در مورد آن بحث و گفتگو صورت می گیرد گفت: با اتحاد و همدلی و بهره مندی از ظرفیت های ملی کار را با اقتدار آغاز خواهیم کرد و مشکلات را از پیش رو برمی داریم.

 وی با اشاره به دیداری که به همراه رئیس شورای اسلامی شهر رشت در سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت اظهار داشت: برنامه هایی برای بهبود وضعیت محیط زیستی رشت داریم و ثبت تالاب عینک رشت به عنوان بزرگترین تالاب درون شهری کشور را دنبال می کنیم.

شهردار رشت همچنین در خصوص مساله سراوان نیز گفت: طی جلسه ای که با معاون سازمان شهرداری ها داشتیم توافقات اولیه صورت گرفت تا همانند استان همجوار که بودجه ۱۴۰ میلیاردی زباله سوز را به طور کامل دریافت کرده است ما هم بودجه مربوطه را دریافت کنیم.

 مسعود نصرتی با بیان اینکه شهر رشت با محقق شدن بودجه ۳۹۲ میلیارد تومانی نقد و غیر نقد سال ۹۵ و تا این لحظه ۱۷۰ میلیارد تومانی سال ۹۶ اداره نمی شود تصریح کرد: در بحث پرداخت حقوق ها نگرانی هایی وجود دارد و تعهداتی نیز در برابر پیمانکاران داریم و همانطور که رئیس شورای شهر اشاره کرد بزرگترین برنامه ما جذب سرمایه گذار و رونق اقتصادی خواهد بود.

شهردار رشت همچنین به بیان توضیحاتی در خصوص مطالبات شهرداری رشت پرداخت و تصریح کرد: نیاز به همکاری همه دستگاه ها داریم.

وی با اشاره به حدفاصل انتخاب به عنوان شهردار رشت و صدور حکم از سوی وزیر کشور، گفت: در این مدت در رشت به عنوان یک شهروند حضور داشتم تا با پیگیری امور در انجام فعالیت ها یک ماه جلو باشیم.

نصرتی با تاکید بر اینکه حتما برای مدیران شرایط ثبات مدیریتی به وجود می آید افزود: در خصوص تحقق برنامه چشم انداز رشت و ورود سرمایه گذار نیز از ظرفیت های متخصصان بهره مند خواهیم شد.

شهردار رشت با اشاره به ورودی بالای گردشگران به گیلان تصریح کرد: این بزرگترین ظرفیت خدادادی است که در این شهر وجود دارد و اگر صنعت گردشگری به خوبی رونق بگیرد مشکل اشتغال جوانان نیز که از دغدغه های مردم و مسئولان است رفع خواهد شد.

نصرتی آسفالت را یکی از نیاز های اولیه رشت دانست و گفت: مسائل اینچنینی برنامه نیست و وظیفه شهرداری است و برنامه ها در دفترچه رشت به سوی شکوفایی به شورای شهر ارائه شده است.

وی در ادامه گفت: بسیار خوشحالم که مورد اطمینان قرار گرفتم و خدا را شاکرم که در خدمت یک شهر فرهنگی، با اصالت و با هویت هستم و در این شهر نقش شهردار را دارم. برای سناریویی که برای رشت نوشته خواهد شد همه شهروندان تاثیر گذار خواهند بود و در آینده ای نه چندان دور اطمینان شهروندان با مشارکت و همدلی جلب خواهد شد.

شهردار رشت افزود: اگر خانواده بزرگ شهرداری به خوبی در کنار هم قرار بگیرند و همدلی و تعامل با دستگاه ها وجود داشته باشد بودجه محقق شده شهر ۸۰۰ هزار نفری ۳۹۲ میلیارد تومان نخواهد بود و اقدامات موثرتری صورت خواهد گرفت.

  نصرتی با اشاره به حضور حدود ۱۰۰ نفر میهمانان ویژه از قزوین از این عزیزان قدردانی کرد و در ادامه سخنان خود گفت : امیدوارم در پایان دوره ۴ ساله کارنامه ای ارائه کنیم که عملکرد درخشان شورای پنجم را نشان دهد.

شهردار رشت همچنین برای شروع کار خواستار فرصتی اندک از کارکنان و پیمانکاران شد و گفت: از کارکنان و پیمانکاران می خواهیم در ابتدای راه کمی بیشتر همراهی کنند تا با کمک مسئولین استانی گام های مثبت و موثری برداریم.

 نصرتی با اعلام اینکه پرسنل شهرداری با حداقل حقوق و حداکثر توان حرکت می کنند بیان داشت: امیدواریم حمایت های دادستان محترم را پررنگ داشته باشیم و مطالباتمان را وصول کنیم که این موضوع برای شروع برایمان اهمیت ویژه ای دارد.

وی همچنین از اصحاب رسانه تشکر کرد و گفت: تا امروز بسیار خوب در راستای کمک به شهر حرکت کرده اند و امیدواریم کارها به خوبی پیش برود و در راستای پیش بردن برنامه ها جلساتی را با متخصصین برگزار می کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر سازمان حفاظت محیط زیست سرمایه معارفه شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر