کد خبر: 528255 A

معاون استاندار خوزستان گفت:

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته دولت تدبیر و امید رشد اقتصادی استان در چهار سال گذشته قابل ملاحظه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی حسین حسین زاده با بیان این خبر افزود: اقداماتی که دولت یازدهم در استان انجام داده است باعث رونق اقتصادی و پیشرفت استان شده‌است.

حسین زاده مهم‌ترین شاخص توسعه را افزایش نرخ اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد : در چهار سال دولت گذشته اقتصاد استان و کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌است که عمده آن از فروش نفت پس از تحریم‌ها است.

وی افزود:با همکاری مردم و دولت بر اساس چشم‌انداز 1404 رشد اقتصادی را از هشت درصد آغاز کرده‌ایم که با همکاری تشکل‌های مختلف این میزان باید بیشتر شود.

حسین زاده گفت:همه مردم و سازمان‌ها حماسه‌ای را که مردم در رأی‌گیری دولت جدید به وجود آوردند را باید لمس کنند و با اطلاع‌رسانی و آگاهی از مشکلات پیش رو در استان و همچنین وجود ظرفیت‌های بالای اقتصادی در خوزستان از آرامش بهره‌مند شوند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان افزود:خوزستان به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع موضوعاتی که دارد با دیگر استان‌ها قابل مقایسه نیست.

وی گفت: خوزستان به دلیل گستردگی که دارد مسئولان پنج برابر استان‌های دیگر فعالیت می‌کنند تا به نتیجه برسند.

وی بیان کرد:شهرستان ماهشهر به دلیل داشتن مرزآبی،گمرک و پتروشیمی به تنهایی به اندازه یک استان فعالیت اقتصادی دارد که باید ساختاری متناسب با ظرفیت این شهرستان طراحی و برنامه‌ریزی کنیم تا به ساختاری درست برسیم.

حسین زاده با بیان اینکه چهار راهکار در دولت طراحی شده است که بتوان رشد اقتصادی و اثربخشی مناسبی را در معیشت زندگی مردم ایجاد کند گفت:بر اساس مطالعات سال 95 با حضور کارشناسان سازمان‌دهی نهادهای اجتماعی و مدنی،خدمات‌رسانی به شهروندان و افزایش رضایت‌مندی اجتماعی و حرکت‌دادن چرخ معیشتی مردم در استان خوزستان از برنامه‌های دولت جدید است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان گفت:حرکت دادن چرخ معیشتی مردم ارتباط مستقیمی با اشتغال دارد که نیاز به یک تحرک با حضور مردم و همچنین همکاری دولت ، استانداری ، نهادها و سازمان‌ها محقق می‌شود.

وی از پروژه‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت خبر داد و ادامه داد:در هفته جاری پروژه‌های بسیاری آماده بهره‌برداری است که با اجرا و به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها کمک بسیاری به چرخ صنعت و اقتصاد استان خواهد شد./

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر