کد خبر: 519138 A

مدیرعامل شرکت گاز کردستان خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: تا پایان سال جاری، ۱۳۱ روستای این استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار و معادل ۱۳ هزار و ۲۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش ایلنا، احمد فعله‌گری با بیان این مطلب اظهار داشت: ۷۷.۵ درصد جمعیت روستایی این استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند که با بهره‌مند شدن این ۱۳۱ روستا از نعمت گاز طبیعی، درصد جمعیت روستایی بهره‌مند از این نعمت پاک خدادادی به ۸۸ درصد ارتقا خواهد یافت. 

فعله‌گری در ادامه تصریح کرد: برای این امر، ۸۰۰ کیلومتر لوله‌گذاری نیاز است و ۱۲۷۰۰ انشعاب نیز باید نصب شود. این در حالی است که اعتباری بالغ بر ۱۰۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای این مهم در نظر گرفته شده که از طریق منابع داخلی و بند «ق» تأمین اعتبار خواهد شد.    

 این مقام مسئول در ادامه در خصوص درصد جمعیت شهری بهره‌مند از گاز طبیعی استان، اظهار کرد: تمامی ۲۸ شهر استان به طور کامل یعنی ۱۰۰ درصد از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.                      

وی همچنین در بخشی از سخنان خود، اشاره‌ای نیز به اقدامات صورت‌گرفته از سوی شرکت گاز استان کردستان در سال گذشته کرد و گفت: سال گذشته، یکی از اقدامات مهمی که در این شرکت صورت پذیرفت، تأمین جریان گاز پایدار و ایمن بود، به‌طوری که در زمستان سال قبل با وجود این‌که دمای هوای استان به منفی ۳۰ درجه رسیده و راه ارتباطی ۶۰۰ روستا در اثر بارش برف و به مدت یک‌ماه بسته شده بود، ولی با تمهیدات صورت گرفته  گاز هیچ‌ یک از مشترکین گاز طبیعی در این روستاها قطع نشد که در نوع خود، بی‌نظیر است.                                              

فعله‌گری در پایان، عنوان کرد: سال گذشته همچنین ۲۶ هزار مشترک جدید به جمع مشترکین گاز این استان اضافه شده‌اند.

استان کردستان بارش برف زمستان گاز گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر