کد خبر: 516572 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خوزستان:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان از پیگیری های لازم برای ثبت ملی و معنوی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به خاک کشور از مرز شلمچه خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، محمد جوروند شامگاه پنجشنبه (٥ مرداد) در مراسم ورود کاروان نمادین امام رضا(ع) در صحن شهدای گمنام مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: مراسم ورود کاروان نمادین امام رضا (ع) از برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا و مقدمه ای برای برگزاری جشنواره بین المللی شعر عربی رضوی در استان خوزستان است.

 وی با اشاره به اهمیت باز آفرینی این واقعه تاریخی افزود: استقبال از این مراسم نشان داد که عشق مردم خوزستان به خصوص مردم خرمشهر به اهل بیت عصمت و طهارت و حضرت امام رضا (ع) بی نظیر است.

جوروند با اشاره به ضرورت ثبت ملی و معنوی کاروان نمادین امام رضا(ع) اذعان داشت: در مورد ثبت ملی و معنوی شدن آیین ورود امام رضا(ع) اتفاق نظر وجود دارد و در این راستا موضوع با میراث فرهنگی مطرح و رایزنی های لازم انجام شده است.

محمد جوروند

 وی خاطر نشان کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده در خصوص ثبت ملی و معنوی کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به خوزستان، امیدواریم همزمان با برگزاری آیین اختتامیه جشنواره بین المللی شعر عربی رضوی این آیین ثبت ملی و معنوی شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد خوزستان در ادامه سخنان خود به برگزاری جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی اشاره کرد و گفت: این جشنواره در روزهای۱۰ و ۱۱ مرداد برگزار می شود که مراسم افتتاحیه آن در شهرستان کارون و اختتامیه در شهرستان شوش و در جوار مزار دعبل خزائی شاعر امام رضا (ع) برپا خواهد شد.

 وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ کشور عربی در این جشنواره شرکت کرده اند، اضافه کرد: آثار متعددی از کشورهای نیجریه، بحرین، قطر، عمارات، یمن، سوریه و عراق به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که داوری آنها در حال انجام است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر